2009-11-13 00:00 krzyż

Sparing: Lech Poznań - Polonia Warszawa 1:2

W meczu sparingowym rozegranym w Koninie, Lecha Poznań przegrał z Polonią Warszawa 1:2. Bramkę dla Kolejorz zdobył testowany Ukrainiec Dmytro Brovkin.

W meczu z Polonią trener Jacek Zieliński nie mógł skorzystać z wielu ze swoich podstawowych zawodników. Na zgrupowaniu reprezentacji przebywają Sławomir Peszko, Robert Lewandowski i Seweryn Gancarczyk, a urazy leczą Dimitrije Injac, Semir Stilić i Luis Henriquez. W pierwszej połowie to lechici byli przeważali na boisku. Często do akcji ofensywnych włączał się występujący dziś na pozycji lewego obrońcy Jakub Wilk. Dobrze wyglądała jego współpraca z Andersonem Cueto. To właśnie Peruwiańczyk w 9 minucie dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę na 16 metr zgrał Marcin Kikut, pięknym uderzeniem w samo okienko popisał się Tomasz Mikołajczak, ale fantastyczną interwencją Sebastian Przyrowski uratował swój zespół przed utratą bramki. Polonia świetną okazję miała w 26 minucie, gdy w pole karne wpadł Jacek Kosmalski, uderzył potężnie, ale Kolejorza uratowała poprzeczka. Nieźle spisywał się testowany w Lechu Dmytro Brovkin. Już w 34 minucie dobijając strzał Cueto posłał piłkę do siatki, ale w tej sytuacji znajdował się na spalonym. Kilka chwil później wszystko odbyło się już zgodnie z przepisami. Po ładnej akcji całego zespołu Kikut uderzył z 15 metrów, piłkę podbił Kokosiński, ale znów najprzytomniej w polu karnym zachował się Brovkin, który wyprowadził Kolejorza na prowadzenie. Radość lechitów nie trwała jednak zbyt długo. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Gołębiewski i z najbliższej odległości pokonał Kotorowskiego.

Po zmianie stron początkowo przewagę zyskał zespół Polonii, który szybko wyszedł na prowadzenie. W 48 minucie piłkę w środku boiska stracił Gordan Golik, rywale wyszli z kontrą, którą precyzyjnym strzałem z 16 metrów wykończył Tamas Kulcsar. W zespole Lecha na boisku pojawiali się natomiast kolejni piłkarze Młodej Ekstraklasy. Gra Kolejorza ożywiła się trochę, gdy na murawie pojawili się Kamil Drygas i Łukasz Białożyt. To właśnie Biały" dwukrotnie próbował zaskoczyć Przyrowskiego strzałami z dystansu. Szczęścia próbował też Cueto, ale piłka albo mijała bramkę albo na posterunku był bramkarz Polonii.