2024-09-01 13:57 Lech Poznań , PC Przemysław Szyszka

Trzecia z rzędu wygrana rezerw

W meczu 6. kolejki Betclic III ligi grupy drugiej zawodnicy drugiej drużyny Lecha Poznań wygrał na własnym obiekcie z Vinetą Wolin 3:1. Bramki dla Kolejorza zdobyli Igor Stankiewicz, Maksym Czekała oraz Tymoteusz Gmur.

Dwa zwycięstwa z rzędu mają na swoim koncie rezerwy Kolejorza. W poprzednim tygodniu Niebiesko-Biali najpierw wygrali z Wdą Świecie 1:0, a później pokonali Wybrzeże Rewalskie Rewal 2:1. W niedzielne południe lechici podejmowali we Wronkach ostatnią drużynę w tabeli - Vinetę Wolin. Cel oczywiście był jeden - przedłużenie zwycięskiej serii do trzech starć, a tym samym awans na ligowe podium.

W 6. minucie tego spotkania poznaniacy wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Macieja Orłowskiego zostało przedłużone przez jednego z obrońców Vinety wprost na nogę Igora Stankiewicza, który uderzeniem z powietrza trafił do siatki gości. Warto tutaj zauważyć, że dla naszego młodego zawodnika to drugie trafienie z rzędu, bo w meczu z Wybrzeżem Rewalskim Rewal to również on otwierał wynik pojedynku.

I tak jak przed tygodniem najpierw strzelał Stankiewicz, a potem rywale, tak też było i teraz, bo po zaledwie czterech minutach mieliśmy we Wronkach remis. Dmytro Yefimenko zamknął centrę posłaną z prawej strony boiska i uderzeniem głową pokonał naszego bramkarza Mateusza Mędralę. W pierwszej połowie pomimo jeszcze kilku szans żadna z drużyn nie strzeliła drugiego gola.

Po zmianie stron lechici rzucili się do kolejnych ataków. I tutaj należy znowu przywołać starcie z Rewala, bo i tym razem drugą bramkę dla Niebiesko-Białych zdobył wprowadzony po przerwie Maksym Czekała, który wykorzystał dośrodkowanie Orłowskiego spod końcowej linii boiska.

Po chwili na listę strzelców wpisał się jeszcze Tymoteusz Gmur, który otrzymał piłkę już na połowie rywala, pobiegł kilkanaście metrów, później zakręcił w polu karnym jednym z defensorów z Wolina i strzałem przy bliższym słupku podwyższył prowadzenie Kolejorza. Ostatecznie więc pojedynek Lecha z Vinetą zakończył się wygraną gospodarzy 3:1, co jest trzecim z rzędu zwycięstwem poznaniaków w trwającym obecnie sezonie. Warto też zauważyć, że nasza druga drużyna po tym spotkaniu awansowała na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Teraz zawodnicy Grzegorza Wojtkowiaka mają tygodniową przerwę, ich mecz został przełożony ze względu na powołania do drużyn narodowych i o kolejne ligowe punkty Niebiesko-Biali powalczą w niedzielę, 15 września o 12:00, kiedy podejmą na swoim boisku Gryf Słupsk.

Lech II Poznań - Vineta Wolin 3:1 (1:1)

Bramki: Stankiewicz (6.), Czekała (71.), Gmur (78.) - Yefimenko (10.)
Kartki: Pietrzak - Szpucha

Lech II Poznań: Mateusz Mędrala - Jakub Skowroński, Maciej Orłowski, Wojciech Mońka, Maciej Wichtowski, Igor Stankiewicz (80. Igor Kornobis), Kornel Lisman (80. Maksym Pietrzak), Norbert Pacławski (56. Maksym Czekała), Jan Niedzielski (56. Igor Brzyski), Tymoteusz Gmur (88. Filip Warciarek), Aleksander Nadolski