2015-09-05 00:00 Bartosz Aleksandrowicz

Rezerwy na zwycięskiej ścieżce

Rozkręcił się na dobre drugi zespół Lecha Poznań. Drużyna Ivana Djurdjevicia wygrała trzeci mecz z rzędu i znów uczyniła to w niezwykle efektownym stylu. Niebiesko-Biali pokonali Centrę Ostrów Wielkopolski aż 6:0!

Do dzisiejszego spotkania rezerwy przystąpiły w bardzo mocnym składzie. Oprócz czwórki, która regularnie gra w III lidze (Sanocki, Kurbiel, Zulciak, Holman), z pierwszego zespołu na boisku pojawili się również Maciej Gostomski oraz Abdul Aziz Tetteh.

Bramkarz Kolejorza po raz drugi w sezonie zachował czyste konto. Świetnie spisali się też pozostali zawodnicy na co dzień trenujący przy ulicy Bułgarskiej. Już po ośmiu minutach lechici prowadzili dzięki golom Kurbiela i Holmana. Tuż przed przerwą trzecie trafienie dołożył Sanocki, a w drugiej części lechici dorzucili szybko kolejne trzy gole. Hattricka skompletował Piotr Kurbiel.

Mimo świetnego wyniku, Ivan Djurdjević nie był do końca zadowolony z występu swojego zespołu - Mecz nam się ułożył bardzo dobrze i w kolejnym meczu szybko prowadziliśmy 2:0. Pierwsza połowa wyglądala przyzwoicie, mieliśmy sporo okazji, ale tylko jedna została wykorzystana. Po przerwie znowu ruszyliśmy wysokim pressingiem, udało nam sie strzelić 3 kolejne bramki i w tym momencie skończył się mecz. Niestety, mieliśmy wynik 6:0, ale straciliśmy kontrolę nad grą i założeniami - ocenia krytycznie szkoleniowiec.

Po zwycięstwie Lech awansował na trzecie miejsce w tabeli. Wszystkie pozostałe pojedynki 5. kolejki grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej zostaną rozegrane dzisiaj. Następny mecz Kolejorz rozegra za tydzień w Kleczewie i niewątpliwie będzie to szlagierowy pojedynek. Miejscowy Sokół do tej pory wygrał wszystkie cztery mecze strzelając rywalom aż 15 goli, tracąc przy tym jednego.

Lech II Poznań - Centra Ostrów Wielkopolski 6:0 (3:0)

5' - 1:0 - Kurbiel, as. Orłowski
8' - 2:0 - Holman, as. Sanocki
43' - 3:0 - Sanocki, as. Kurbiel
51' - 4:0 - Kurbiel, as. Zulciak
55' - 5:0 - Janasik, as. Holman
62' - 6:0 - Kurbiel, as. Sanocki

Żółte kartki: Dejewski, Zulciak

Lech II: Gostomski - Orłowski (46. Mateusz Spychała), Dejewski, Wojdak, Rogala - Tetteh, Janasik (70. Gawron) - Sanocki (62. Wasielewski), Holman, Zulciak - Kurbiel (70. Gładosz).