2024-08-31 13:58 Lech Poznań , PC Przemysław Szyszka

Pierwszy remis w sezonie

W 4. kolejce Orlen 1. Ligi zawodniczki Lecha Poznań UAM zremisowały na własnym obiekcie ze Ślęzą Wrocław 1:1. Bramkę dla Kolejorza zdobyła Klaudia Wojtkowiak.

Dwie wygrane i porażka to bilans lechitek na starcie nowego sezonu. Niebiesko-Białe w sobotnie południe mierzyły się na swoim boisku ze Ślęzą Wrocław i było to już trzecie domowe spotkanie na jesień. Zespół z Dolnego Śląska - podobnie jak piłkarki Kolejorza - przed rokiem awansował do pierwszej ligi i jeśli chodzi o bezpośrednie starcia obu ekip to w poprzednim sezonie w obu meczach wygrywali goście.

Teraz więc Niebiesko-Białe chciały, by komplet punktów pozostał w stolicy Wielkopolski. Początek tego sobotniego starcia faktycznie był ze wskazaniem na Kolejorza. Szybko lechitki zaczęły stwarzać sobie okazje do strzelenia gola i ta sztuka, czyli zdobycie pierwszej bramki, udała się dosyć szybko, bo jeszcze w pierwszym kwadransie meczu.

Wtedy też świetnie powalczyła o piłkę Zofia Wojciechowska w bocznej części boiska, wbiegła w pole karne i dośrodkowała futbolówkę przed bramkę prosto pod nogi Klaudii Wojtkowiak, która płaskim strzałem pokonała golkiperkę Ślęzy. Dla naszej pomocniczki to drugi gol z rzędu, bo w poprzedniej kolejce piłkarka dała nam w ostatnich minutach zwycięstwo w starciu z Medykiem Konin (2:1).

Warto podkreślić, że przez całe spotkanie z dobrej strony pokazywały się bramkarki obu zespołów. Jagoda Sapor zdecydowanie więcej pracy miała w drugiej połowie pojedynku i przy jednej z sytuacji niestety nie udało się uchronić drużyny przed stratą gola. W 67. minucie starcia jedna z zawodniczek gości odebrała piłkę po lewej stronie boiska, wbiegła z futbolówką w pole karne i oddała strzał przy bliższym słupku na tyle mocny, że dzięki niemu doprowadziła do wyrównania.

W dalszych minutach i Lech i Ślęza próbowały wyjść na prowadzenie, jednak ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami, co jest pierwszym remisem Kolejorza w tym sezonie. Ba, Niebiesko-Białe nie zremisowały żadnego starcia w rundzie wiosennej w poprzedniej kampanii.

Lechitki przerwę na kadrę rozpoczynają z siedmioma punktami na koncie, a po dwutygodniowej pauzie zawodniczki prowadzone przez trenerkę Alicję Zając udadzą się na spotkanie do Warszawy. W weekend 14-15 września Niebiesko-Białe zmierzą się z Legionistkami.

Lech Poznań UAM - Ślęza Wrocław 1:1 (1:0)

Bramki: Wojtkowiak (13.) - (67.)
Kartki: Sawicka, Piechocka

Lech Poznań UAM: Jagoda Sapor - Monika Poniedziałek, Zuzanna Sawicka, Maja Kuleczka - Zofia Wojciechowska (62. Paula Fronczak), Zofia Porada (62. Dominika Kubka), Alicja Piechocka, Julia Przybył (70. Małgorzata Jurek) - Matylda Kościelak, Marika Purgacz (84. Martyna Nowaczyk), Klaudia Wojtkowiak