W 14. kolejce Orlen 1. Ligi zawodniczki Lecha Poznań UAM wygrały na własnym obiekcie z Medykiem Konin 3:0. Bramki dla Kolejorza zdobyły Julia Przybył, Małgorzata Jurek oraz Maja Kuleczka
Czas na pierwsze Derby Wielkopolski w 2025 roku. W sobotnie południe zawodniczki Lecha Poznań UAM podejmowały na swoim boisku czterokrotnego mistrza Polski, Medyka Konin. Obie drużyny dzieliły zaledwie dwa punkty, a w wypadku zwycięstwa gości, to właśnie one zajmowałyby drugie miejsce w tabeli. Tak się na szczęście nie stało i to lechitki obroniły lokatę, która jest premiowana awansem do Ekstraligi.
Pierwszego gola w tym spotkaniu strzeliła Julia Przybył. Młoda wahadłowa otrzymała piłkę z głębi boiska i popędziła lewą stroną w pole karne gości. Uczestniczka mundialu do lat 17 oddała mocny strzał i otworzyła wynik tego sobotniego starcia. Przybył poza golem dopisała do swojego konta dwie asysty. Najpierw jeszcze w pierwszej połowie do Małgorzaty Jurek, a później już po zmianie stron, do Mai Kuleczki.
Lechitki dobrze wyglądały w ataku, ale warto podkreślić, że szczególnie na początku spotkania, z dobrej strony spisywała się defensywa poznanianek. Jagoda Sapor kilkukrotnie popisała się dobrymi interwencjami, również i stoperki skutecznie oddalały zagrożenie od swojej bramki.
Po czternastej serii gier piłkarki trenerki Alicji Zając zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. I teraz po pierwszym domowym spotkaniu, czas na trzeci mecz w delegacji. W weekend 15-16 marca zawodniczki Kolejorza zagrają we Wrocławiu z miejscową Ślęzą.
Bramki: Przybył (33.), Jurek (35.), Kuleczka (69.)
Lech Poznań UAM: Jagoda Sapor - Monika Poniedziałek, Julia Przybył, Sandra Zimoch, Zofia Porada (82. Zofia Wojciechowska), Alicja Piechocka, Klaudia Wojtkowiak (82. Zofia Rosińska), Maja Kuleczka, Lena Sworska (63. Marika Purgacz), Matylda Kościelak, Małgorzata Jurek (68. Blanka Borowa)
Next matches
Sunday
16.03 godz.20:15Saturday
29.03 godz.20:15Recommended
Subscribe