2007-09-22 00:00 maciej

Lech Poznań - Ruch Chorzów 6:2

W meczu 8.kolejki Orange Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Ruch Chorzów 6:2.

Do meczu z Ruchem Chorzów Lech przystępował bez czterech obrońców. Grająca od pierwszej minuty para stoperów Dawid Kucharski - Tomasz Midzierski spisywała się jednak poprawnie. To nie uchroniło niestety poznaniaków od straty dwóch bramek, na szczęście tego dnia lechici byli bardzo skuteczni w ofensywie, co zaowocowało strzeleniem aż sześciu goli.

Jako pierwszy już w 10 minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Zając, który wykorzystał podanie Piotra Reissa, w polu karnym wymanewrował obrońców i silnym strzałem pokonał Perdijica. Goście odpowiedzieli bardzo szybko i po uderzeniu Wojciecha Grzyba mieliśmy remis 1:1. Na przerwę poznaniacy schodzili jednak prowadząc, bowiem po precyzyjnym dograniu Jakuba Wilka, bramkarza gości pokonał Piotr Reiss.

Po zmianie stron lechici dość szybko mogli rozstrzygnąć losy tego spotkania. W 60 minucie Hernan Rengifo został sfaulowany przez Adamskiego. Obrońca Ruchu otrzymał czerwoną kartkę, ale Reiss nie zdołał pokonać z jedenastki" Perdijica. 15 minut późnej udało się jednak podwyższyć prowadzenie. Reiss dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, niepewnie interweniował bramkarz gości, co wykorzystał Dawid Kucharski kierując piłkę do siatki. To znacznie uspokoiło lechitów, którzy szybko zdobyli czwartą bramkę. Tym razem po podaniu Wilka, niemal z zerowego kąta gola strzelił Rengifo.

Chorzowianie jednak nie poddawali się i w 80 minucie Remigiusz Jezierski po uderzeniu głową nie dał szans Kotorowskiemu. Lechici postanowili jednak nie kończyć jeszcze swojego popisu strzeleckiego. W 89 minucie ładną akcją popisał się Dimitrije Injać, który wyłożył piłkę Zającowi, a ten z najbliższej odległości kolejny raz pokonał Perdijića. Wynik spotkania już w doliczonym czasie gry, strzałem z rzutu karnego ustalił Henry Quinteros.

Bramki: 10. i 88. Zając, 33. Reiss, 74. Kucharski, 77. Rengifo, 90. Quinteros (k) - 13. Grzyb, 80. Jezierski (Ruch)

Sędziował: Marcin Wróbel (Warszawa)

Widzów: 21.000

Żólte kartki: Adamski, Golem, Jakubowski (Ruch)

Czerwona kartka: Adamski (Ruch)

Lech: Kotorowski - Kikut, Midzierski, Kucharski, Djurdjević - Zając, Quinteros, Murawski, Wilk (79. Henriquez) - Reiss (85. Injać), Pitry (46. Rengifo).

Ruch: Perdijić - Jakubowski, Adamski, Golem, Osiński (69. Janoszka) - Grzyb (73. Sokołowski), Pulkowski, Baran, Balaz - Fabus, Jezierski (81. Sadlok).