2015-11-23 00:00 Lilianna Szymczak / fot. Adam Ciereszko

Grali grupowi rywale Lecha

Swoje spotkania rozegrali w miniony weekend rywale Kolejorza w fazie grupowej Ligi Europy. FC Basel przegrało w lidze, ACF Fiorentina straciła fotel lidera, z kolei CF OS Belenenses odpadło z Pucharu Portugalii.

Swoje spotkania rozegrali w miniony weekend rywale Kolejorza w fazie grupowej Ligi Europy. FC Basel przegrało w lidze, ACF Fiorentina straciła fotel lidera, z kolei CF Os Belenenses odpadło z Pucharu Portugalii.

ACF Fiorentina nie jest już liderem

W 13. kolejce Serie A, ACF Fiorentina nieoczekiwanie zremisowała z Empoli 2:2. Podopieczni Paulo Sousy obie bramki stracili w pierwszej połowie starcia, dlatego od początku drugiej części ruszyli do ataku. „Fioletowi” do wyrównania doprowadzili piętnaście minut po zmianie stron, a autorem dwóch goli był najlepszy strzelec drużyny Nikola Kalinić.

Florentczycy plasują się obecnie na trzecim miejscu w tabeli Serie A i do prowadzącego Interu Mediolan tracą dwa punkty.

FC Basel z trzecią porażką w lidze

16. kolejka Super League nie była udana dla mistrzów Szwajcarii. Podopieczni Ursa Fischera przegrali z piątą drużyną w tabeli, St. Gallen 1:2. Jedyną bramkę dla gości w piątej minucie meczu zdobył Mark Janko. Później do siatki bazylejczyków dwukrotnie trafił Francuz Yannis Tafer, który ustalił wynik spotkania.

FC Basel z trzydziestoma siedmioma punktami na koncie jest liderem rozgrywek. Drugi w tabeli, Grasshoppers Zurych, traci do nich siedem „oczek”.

CF Os Belenenses niespodziewanie odpada

W piątkowy wieczór podopieczni Ricardo Sa Pinto przegrali w 1/16 finału Pucharu Portugalii z drugoligowym Portimonense 2:3 i sensacyjnie odpadli z rozgrywek. Lizbończycy do końca pierwszej połowy przegrywali już 0:2, ale po zmianie stron Ruben Pinto i Goncalo Silva doprowadzili do wyrównania. Gola na wagę awansu drużyna z Portimao strzeliła dopiero w ostatniej minucie starcia.

Spotkanie rewanżowe Lecha Poznań z podopiecznymi Ricardo Sa Pinto odbędzie się już 26 listopada o godzinie 19:00 na na Estadio do Restelo.