2012-05-22 00:00 Marek Dłużniewski

Bilans wypożyczonych lechitów

Przedostatnią w tym sezonie serię spotkań rozegrały w miniony weekend zespoły występujące w pierwszej oraz obu grupach drugiej ligi. W ich składach miejsce znaleźli także piłkarze wypożyczeni z Lecha Poznań.

Pewna utrzymania w pierwszej lidze Olimpia Grudziądz podejmowała na własnym boisku także już o nic nie walczącą Flotę Świnoujście. Lepsi okazali się goście, wygrywając skromnie 1:0. W ich składzie zabrakło Radosława Jasińskiego, za to w zespole gospodarzy od 83 minuty grał Jarosław Ratajczak. W Poznaniu Warta uległa walczącemu o awans do T-Mobile Ekstraklasy Zawiszy Bydgoszcz 1:0. W ekipie Zielonych pierwszą połowę rozegrał Bartosz Bereszyński, zaś Michał Jakóbowski na placu gry pojawił się w 67 minucie.

Zdegradowany już do trzeciej ligi Bałtyk Gdynia rozgromił u siebie Czarnych Żagań 4:0. Jedną z bramek zdobył Igor Jurga, który boisko opuścił w 90 minucie. Od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego bramki gdynian bronił Marcin Matysiak. Z grupą zachodnią drugiej ligi żegna się także Nielba, która przegrała w Wągrowcu z MKS-em Kluczbork 2:3. W drużynie gospodarzy całe spotkanie zaliczył Błażej Cyfert. Trzeci remis z rzędu zanotowała o nic już nie walcząca Elana Toruń. Tym razem piłkarze z Torunia podzielili się punktami z Jarotą Jarocin, a oba zespoły strzeliły sobie po jednym golu. W samej końcówce z boiska zszedł Adam Gajda, który barw Elany bronił od początku spotkania. O remisie nie było mowy w spotkaniu w Bytowie, gdzie tamtejsza Bytovia została rozbita przez Calisię. Wynik na 6:1 dla gości ustalił Tomasz Kowalczuk, który na boisko wszedł w 70 minucie.

Ostatnią bramkę w meczu zdobył także Mateusz Olszak, którego Puszcza Niepołomice wygrała w Stalowej Woli ze Stalą 3:2 w meczu grupy wschodniej drugiej ligi. Olszak swój udział w tym spotkaniu rozpoczął w 61 minucie. Z ławki rezerwowych wszedł na boisko także Radosław Barabasz. Jego Garbarnia pokonała na wyjeździe Wigry Suwałki 1:0, a on sam na placu gry zameldował się 6 minut przed końcem pojedynku.

Całe spotkanie w bramce Lubuszanina Trzcianka stał Karol Szymański. W meczu grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi piłkarze z Trzcianki wygrali w Dopiewie z GKS-em 1:0.