2016-04-23 14:20 Mateusz Szymandera fot. Przemysław Szyszka

Wysokie zwycięstwo rezerw

Efektownym zwycięstwem popisały się rezerwy Lecha Poznań. Po zeszłotygodniowym remisie tym razem drugi zespół Kolejorza wygrał 7:0 z KKS Kalisz.

Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia szybko, bo już w piątej minucie rozpoczęli strzelanie bramek. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Krystian Sanocki, który strzelił w sobotę dwie bramki. Cztery minuty po strzeleniu pierwszego gola do siatki gości trafił Niklas Zulciak. Do przerwy lechici prowadzili 2:0, choć mogli też stracić bramkę. W 35. minucie Mateusz Lis obronił rzut karny wykonywany przez zespół z Kalisza.

Kolejne bramki padały w ostatnich trzydziestu minutach spotkania. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Krystian Sanocki, a także Paweł Tomczyk, Wojciech Mielcarek, Piotr Rymar i Krzysztof Kołodziej. Najlepiej podającymi zawodnikami w sobotnim spotkaniu okazali się Krystian Sanocki i Paweł Tomczyk. Obaj na swoim koncie poza bramkami mieli też po dwie asysty przy trafieniach kolegów.

Dzięki zwycięstwu zespół Kolejorza awansował na drugie miejsce w tabeli trzeciej ligi i ma tyle samo punktów co prowadząca Warta Poznań. Zieloni swoje spotkanie ligowe zagrają w sobotę popołudniu i jeśli zwyciężą to zwiększą swoją przewagę do trzech punktów. Oba zespoły w bezpośrednim pojedynku zmierzą się w ostatniej 30. kolejce rozgrywek.

LECH II POZNAŃ - KKS KALISZ 7:0 (2:0)

Bramki: Sanocki (5), Zulciak (9), Sanocki (66), Tomczyk (73), Mielcarek (81), Rymar (83), Kołodziej (88)

Żółte kartki: Gumny, Wasielewski, Pawlicki, Guedes

Lech: Mateusz Lis - Maciej Orłowski, Antonijs Cernomordijs, Tomasz Dejewski - Robert Gumny, Maciej Pawlicki (46. Piotr Rymar), Lucas Guedes, Marcin Wasielewski (46. Wojciech Mielcarek) - Krystian Sanocki, Niklas Zulciak - Piotr Kurbiel (67. Paweł Tomczyk)