Już po raz trzeci w ciągu ostatniej dekady lechici w wielkanocnej kolejce T-Mobile Ekstraklasy zmierzą się z PGE GKS-em Bełchatów. Świąteczne mecze dla Kolejorza przynoszą regularnie zdobycz punktową, ostatni raz Lech przerał w Wielką Sobotę w 2003 roku.
Już po raz trzeci w ciągu ostatniej dekady lechici w wielkanocnej kolejce T-Mobile Ekstraklasy zmierzą się z PGE GKS-em Bełchatów. Świąteczne mecze dla Kolejorza przynoszą regularnie zdobycz punktową, ostatni raz Lech przerał w Wielką Sobotę w 2003 roku.
Szczęśliwy BełchatówSiedem lat temu tuż przed świętami wielkanocnymi Lech wybrał się na pojedynek ligowy do Bełchatowa. W Wielki Czwartek 2008 roku poznaniacy bez większych problemów pokonali miejscowych 3:0. Stadion przy ul. Sportowej w ogóle jest dla lechitów "przyjaznym" obiektem, przegrali tam jedynie 3 z 13 rozegranych spotkań z "Brunatnymi". Do tego dodać można wygraną 5:0 z ŁKS-em na inaugurację sezonu 2011/12, kiedy to łodzianie korzystali z gościny GKS-u.
Święta z punktamiWielkanocne pojedynki ligowe od czasu powrotu do T-Mobile Ekstraklasy dla Kolejorza praktycznie zawsze wiążą się ze zdobyczą punktową. Jedynie w pierwszy sezonie po awansie, w 2003 roku, niebiesko-biali musieli przełknąć gorycz porażki. W kolejnych latach zanotowali bilans 6 zwycięstw i 3 remisów. Z GKS-em oprócz wspomnianej już wygranej z 2008 roku, Lech grał też cztery lata temu na Bułgarskiej, padł wówczas bezbramkowy remis. Rok temu w Wielką Sobotę rozegrane zostały derby Poznania. W sparingu Kolejorz pokonał Wartę 3:0
Bilans spotkań z GKS-em BełchatówŁącznie: 29 spotkań: 9 zwycięstw Lecha, 14 remisów, 6 porażek; bramki 39-25
W Ekstraklasie: 23 spotkania: 8-11-4; bramki 35-19
- w tym w Poznaniu: 12 spotkań: 3-7-2; bramki 18-10
- w Bełchatowie: 11 spotkań: 5-4-2; bramki 17-9
Zapisz się do newslettera