2015-02-05 00:00 Lech Poznań / fot. Adam Ciereszko

Lech Poznań - Lewski Sofia 2:2

Lech Poznań zremisował z Lewskim Sofia 2:2 w ostatnim meczu sparingowym w trakcie zgrupowania w Belek. Gole dla Kolejorza zdobyli Vojo Ubiparip i Darko Jevtić.

Sztab szkoleniowy do gry desygnował dziś niemal najsilniejszą na chwilę obecną jedenastkę. Zabrakło na prawej stronie Tomasza Kędziora borykającego się z lekkimi dolegliwościami stawu skokowego. Z konieczności na jego pozycji zagrał Barry Douglas. Spotkanie od początku toczone było w szybkim tempie. Już w 9. minucie na prowadzenie wyszli rywale. Arbiter uznał, że Luis Henriquez pociągał za koszulkę rywala i podyktował rzut karny. Z 11 metrów Gostomskiego pokonał Domowczijskij.

Lechici szybko chcieli odpowiedzieć, ale strzał Jevticia zza pola karnego obronił Jorgacevic. Golkiper nie miał jednak już nic do powiedzenia w 17. minucie. Rozgrywający świetny mecz Gergo Lovrencsics zagrał płasko z prawej strony w pole karne, przed bramką zaś Vojo Ubiparip uprzedził obrońcę i skierował piłkę tuż obok słupka do siatki.

Podopieczni Macieja Skorży dążyli do zdobycie kolejnej bramki. Bardzo aktywny był Lovrencsics, a najlepszą sytuację miał Darko Jevtić. Szwajcar w 27. minucie otrzymał świetne podanie od Hamalainena, przełożył sobie piłkę na lewą nogę, lecz posłał futbolówkę obok słupka.

Lechici atakowali, ale na prowadzenie ponownie wyszli rywale. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Domowczijski, choć najpierw zmarnował rzut karny podyktowany po faulu Douglasa - jego strzał obronił Gostomski. W 36. minucie Bułgar był już jednak skuteczny, wykorzystał dośrodkowanie Bedoyi i celnie uderzył głową.

Pod koniec pierwszej połowy gra zaostrzyła się. Na sześć minut przed gwizdkiem na przerwę czerwoną kartkę zobaczył Henriquez. Panamczyk nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego sam na sam z Gostomskim rywala. Zespoły umówiły się, że mimo tej kary, lechici zagrają w pełnym składzie i na boisku pojawił się Bednarek. Później doszło do przepychanek po ostrym faulu na Kamińskim, na szczęście obrońca Kolejorza z tego starcia wyszedł bez szwanku.

Druga połowa nie była już tak emocjonująca jak pierwsza. Przeważali w niej gracze Lecha, lecz brakowało sytuacji podbramkowych. Jeśli już drużyny doszły do strzału, piłka z reguły przelatywała z dala od bramki. Na kwadrans przed końcem lechici wykorzystali jednak błąd rywali i doprowadzili do wyrównania. Szymon Pawłowski zabrał piłkę obrońcy, minął bramkarza i spod linii końcowej dograł przed bramkę do Jevticia, a Szwajcar uderzył obok dwóch obrońców próbujących ratować sytuację na linii bramkowej.

Lech zremisował z Lewskim 2:2 i drugie zgrupowanie kończy z dwoma zwycięstwami i dwoma remisami. Jutro ekipa Kolejorza wróci do Poznania, a przed ligową inauguracją rozegra jeszcze jeden mecz sparingowy. W środę 11 lutego zespół Macieja Skorży zmierzy się z Unią Swarzędz.

Lech Poznań – Lewski Sofia 2:2 (1:2)
Bramki: Ubiparip (17’), Jevtić (76') – Domowczijski (9’-karny, 36’)

Żółte kartki: Henriquez, Arajuuri – Luis Pedro, Ninu, Jorgacevic
Czerwona kartka: Henriquez (40’ – konsekwencja dwóch żółtych kartek)

Lech: Gostomski – Henriquez (40. Bednarek), Arajuuri, Kamiński, Douglas (46. Kadar) – Kownacki (67. Drewniak), Trałka, Hamalainen, Jevtić, Lovrencsics (80. Sadajew) – Ubiparip (67. Pawłowski)

Lewski: Jorgacevic - Prohazka, Belaid, Ninu, Minew - Bedoya, Sarmow (46. R. Tsonew) - Krajew, Luis Pedro (84. Taszew), B. Tsonew (78. Aleksandrow) – Domowczijski (75. Dimitrow)

Zapis relacji tekstowej

KONIEC MECZU. LECH REMISUJE Z LEWSKIM SOFIA 2:2.

89 min. - Bedoya ograł dwóch obrońców, ale na uderzenie już nie starczyło miejsca, bez problemu interweniuje Gostomski.

88 min. - Aleksandrow przedziera się prawą stroną, zagrywa w pole karne, gdzie spokojnie piłkę wybija Kadar.

84 min. - Groźnie pod bramką lechitów. Poznaniacy blokują uderzenie z 10 metrów, piłka trafia do Pawłowskiego, który wyprowadza szybki kontratak, po czym przed polem karnym zwalnia grę, a jego podanie do Hamalainena zostaje zablokowane.

80 min. - Zaur Sadajew zastępuje Lovrencsicsa.

78 min. - Aleksandrow na placu gry za B. Tsonewa.

76 min. - Lech - Levski 2:2! Lechici wykorzystują błąd środkowego obrońcy, Pawłowski rusza sam na sam z bramkarzem, mija go i spod liniii końcowej wykłada piłkę Jevticiowi. Ten uderza obok dwóch obrońców ustawionych na linii i doprowadza do wyrównania.

75 min. - Zmiana w Lewskim, Dimitrow zmienia strzelca dwóch goli, Domowchijskiego.

75 min. - Lovrencsics z 16 metrów, futbolówka daleko od bramki.

74 min. - Rotuje zestawieniem linii obrony trener Skorża, teraz na lewej stronie Kamiński, a do środka przeszedł Kadar.

71 min. - Bułgarzy ponownie pod bramką strzeżoną przez Gostomskiego, tym razem poza boisko piłkę wybija Bednarek.

69 min. - Silne uderzenie Prohazki z narożnika pola karnego trafia w głowę Tamasa Kadara. Węgier nie wymaga jednak interwencji lekarzy, po chwili podnosi się z boiska.

67 min. - Zmiany w Lechu, na boisku dwa Szymony - Pawłowski i Drewniak. Schodzą Ubiparip oraz Kownacki.

66 min. - Dobre zagranie Gergo do Kaspera w pole karne, podanie Fina przed bramkę przejęte jednak przez obrońców.

60 min. - Dużo mniej dzieje się na boisku po przerwie. Przed chwilą Kownacki zgrał piłkę głową do Hamalainena, ale Fin uderzył bardzo niecelnie.

52 min. - Za zwlekanie z rozpoczęciem gry żółtą kartkę zobaczył bramkarz zespołu z Sofii, Jorgacevic.

50 min. - Brzydki faul Ninu na Ubiparipie, zawodnik Lewskiego ukarany żółtą kartką.

49 min. - Z 19 metrów uderza Jevtić, na posterunku Jorgacevic.

46 min. - Jedna zmiana także w zespole Lewskiego, Radoslaw Tsonew w miejsce Sarmowa.

46 min. - Początek drugiej połowy.

W Lechu w przerwie jedna zmiana. W miejsce Douglasa wchodzi Kadar.

Tradycyjnie mamy dla Was także świeżą lekturę na przerwę. Za 17 dni wracamy na Bułgarską! Dziś ruszyliśmy ze sprzedażą biletów na mecz z Ruchem. Kto chce karnet, niech się śpieszy, może stracić swoje miejsce, jeśli zajmie je właściciel biletu... klik!>>>

Koniec pierwszej połowy. Lech na razie przegrywa z Lewskim 1:2. Gra toczy się w szybkim tempie i mecz na pewno może się podobać.

45 min. - Po kombinacyjnej akcji z 16 metrów uderzał Hamalainen, próba zablokowana jednak przez ofiarnie interweniującego obrońcę, który jest teraz opatrywany przez lekarzy.

44 min. - Bardzo zaostrzyła się gra pod koniec pierwszej połowy. Brzydko faulowany przez jednego z rywali Kamiński. Na boisku dochodzi do spięcia między zawodnikami. Sędzia pokazał żółtą kartkę, ale trudno powiedzieć, kto ją otrzymał.

43 min. - Efektowna parada Jorgacevicia po dośrodkowaniu Lovrencsicsa, po chwili obrońcy zablokowali strzał Jevticia.

42 min. - Douglas przechodzi na lewą stronę bloku obronnego, Bednarek zajmuje pozycję na prawej stronie.

41 min. - Kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego, z 22 metrów tuż nad bramką uderza Sarmow.

41 min. - Drużyny umówiły się, że w przypadku czerwonych kartek zagrają w pełnych składach. Na boisku zatem pojawia się Jan Bednarek.

40 min. - Za dyskusję z sędzią ukarany także Arajuuri.

39 min. - Bardzo dużo się dzieje na boisku w Belek. Najpierw lechici bliscy zdobycia gola po rzucie rożnym. Rywale wychodzą z szybkim kontratakiem, przeciwnik ucieka Henriquezowi, który zdaniem arbitra nieprzepisowo zatrzymuje rywala. Druga żółta kartka dla Panamczyka i musi on opuścić boisko.

36 min. - Lech - Lewski 1:2. Składna akcja Bułgarów, Bedoya dośrodkowuje wprost na głowę Domowczijskiego, a ten nie daje szans Gostomskiemu.

35 min. - Lovrencsics dziś nie do zatrzymania dla rywali. Tym razem Węgier drybluje w środku pola, jego zagranie do Ubiparipa było niedokładne.

33 min. - Drugi rzut karny dla Lewskiego. Przeciwnika z lewej strony boiska faulował Douglas. Tym razem jednak Gostomski górą w pojedynku z Domowczijskim.

31 min. - Piłka w bramce Lewskiego. Sędzia uznał jednak, że w walce o piłkę przy centrze z rzutu wolnego Arajuuri faulował rywala.

29 min. - Lechici powinni wyjść na prowadzenie. Hamalainen wypatrzył w polu karnym Jevticia, który przełożył piłkę na lewą nogę, lecz uderzył tuż obok słupka.

27 min. - Występ Barry'ego Douglasa na prawej stronie obrony to efekt problemów Tomasza Kędziory, który narzeka na ból stawu skokowego.

24 min. - Rzut wolny 25 metrów od bramki Gostomskiego. Tsonew uderzył wysoko nad bramką.

21 min. - Lovrencsics przebojem wchodzi między dwóch rywali i próbuje zagrać podobnie jak przy akcji bramkowej. Tym razem piłkę przechwytuje obrońca.

19 min. - Rzut wolny dla Lecha około 35 metrów od bramki. Tymczasem za krytykowanie decyzji arbitra ukarany Luis Pedro.

17 min. - Lech - Lewski 1:1! Z prawej strony w pole karne po ziemi dograł Gergo Lovrencsics, a Vojo Ubiparip uprzedził obrońcę i pewnie uderzył obok słupka.

16 min. - Grający dziś na prawej stronie defensywy Douglas zagrywa w kierunku Ubiparipa, ale piłka ponownie w rękach Jorgacevica.

14 min. - Znakomite podanie ze środka pola do Kownackiego, 17-latek na minimalnym spalonym.

12 min. - Indywidualna akcja Kownackiego lewą stroną boiska, próba podania do Ubiparipa jednak zablokowana. Lechici mają rzut rożny. W polu karnym walczył Arajuuri, ale sytuacje wyjaśnił bramkarz.

10 min. - Lech szybko próbował wyrównać. Po przechwycie Trałki, na strzał z 20 metrów zdecydował się Jevtić. Broni pewnie Jorgacevic.

9 min. - Lech - Lewski 0:1. Po dośrodkowaniu z lewej strony Luis Henriquez przytrzymywał w polu karnym rywala. Do piłki podszedł Domowczijski i pewnym strzałem pokonał Gostomskiego. Henriquez ukarany żółtą kartką.

3 min. - Mecz już trwa, a oto co przed nim powiedzieli dwaj Finowie reprezentujący Kolejorza:

Paulus Arajuuri: Liczymy, że czeka nas naprawdę ciekawy mecz z bardzo dobrym przeciwnikiem. Wczoraj zagraliśmy dobrze i chcemy to pokazać również dzisiaj. Do wznowienia rozgrywek ekstraklasy zostało już tylko kilka dni. Dlatego musimy już się skupić tylko i wyłącznie na tym. A wygrywając ten mecz, wrócimy do Polski w bardzo dobrych humorach.

Kasper Hamalainen: To niby tylko sparing, ale chcemy go wygrać. Każdy sukces, nawet ten najmniejszy podnosi morale w zespole. Z takim zamiarem wyjdziemy na boisko.

1 min. - Zaczęli lechici. Rywale błyskawicznie przedostali się pod naszą bramkę, ale arbiter przerwał grę odgwizdując faul Luisa Pedro na Arajuurim.

16:00 - Za chwilę początek spotkania, lechici na biało, Levski na niebiesko.

15:58 - Zespoły zagrają dziś na boisku usytuowanym zaledwie kilkadziesiąt metrów od Morza Śródziemnego.

15:54 - Skład Lewskiego: Jorgacevic - Prohazka, Belaid, Ninu, Minew - Bedoya, Sarmow - Krajew, Luis Pedro, Tsonew - Domowchijski.

15:47 - Lechici dziś rozpoczną w składzie: Gostomski - Henriquez, Kamiński, Arajuuri, Douglas - Kownacki, Trałka, Jevtić, Hamalainen, Lovrencsics - Ubiparip.

15:40 - Witamy z Belek. Dziś ponownie słoneczna pogoda. W meczu z Lewskim Sofia lechici wystąpią dziś w najsilniejszym zestawieniu.