2014-07-10 00:00 Jakub Szymczak

Kto będzie pierwszym bramkarzem?

Przerwa pomiędzy sezonami czy rundami to czas, w którym bramkarze na nowo walczą o swoją pozycję. W Lechu Poznań o palmę pierwszeństwa rywalizują Jasmin Burić, Krzysztof Kotorowski oraz Maciej Gostomski.

W poprzednim sezonie

W minionym sezonie rywalizację wygrał Kotorowski. Najbardziej doświadczony zawodnik Kolejorza dostępu do bramki strzegł do połowy września. Po przegranym 1:2 meczu z Pogonią Szczecin jego miejsce między słupkami zajął Gostomski. Były golkiper Bytovii bronił do końca marca tego roku. Po raz ostatni w przegranym 0:1 spotkaniu z Legią w Warszawie, w którym nabawił się urazu. Do bramki ponownie wskoczył „Kotor” i miejsca nie oddał do końca sezonu. Burić ze względu na kontuzje nie był brany pod uwagę.

W sparingach

W pierwszym spotkaniu kontrolnym z Podbeskidziem Bielsko-Biała po połowie bronili Burić oraz Gostomski. Bośniak zachował czyste konto, a „Gostek” musiał dwukrotnie wyjmować piłkę z siatki. W bezbramkowo zremisowanym starciu z Lechem 2004 każdy z golkiperów miał 30 minut na pokazanie swoich umiejętności. W ostatnim sparingu z Lechią Gdańsk po 45 minut dostali Kotorowski oraz Gostomski i obaj zachowali czyste konto. Przed ostatnim meczem kontrolnym, Burić i Kotorowski na swoim koncie mają 75 minut, a Gostomski 120. Czy w dzisiejszym starciu z Zagłębiem po połówce zagrają Burić i Kotorowski? Przekonamy się około 18:00.

Decyzja w przyszłym tygodniu

Dzisiejsze starcie z Miedziowymi najprawdopodobniej nie da ostatecznej odpowiedzi na pytanie, kto będzie pierwszym bramkarzem Kolejorza. - Decyzję podejmiemy pod koniec obecnego tygodnia, a na początku przyszłego porozmawiamy o tym z samymi zainteresowanymi - mówi trener bramkarzy Lecha Poznań Dominik Kubiak.