2013-08-03 00:00 Jakub Szymczak

Lech II Poznań - Grom Plewiska 1:1

Na inaugurację grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi Lech II Poznań na własnym boisku zremisował z Gromem Plewiska 1:1. Gola dla Kolejorza strzelił Michał Jakóbowski. Bramkę dla gości zdobył Adrian Napierała.

Wzmocnione Buricem, Kownackim, Formellą oraz Wolskim rezerwy Kolejorza były zdecydowanym faworytem starcia z Gromem i początek rzeczywiście należał do poznaniaków. W 4 minucie za lekko jednak strzelał Jakóbowski, a 4 minuty później kapitalne uderzenie przewrotką Kownackiego zatrzymało się na słupku. Z czasem coraz groźniejsi byli zawodnicy z Plewisk. Prym wśród nich wiódł Klichowicz, który w 13 minucie sprawił sporo problemów Buricowi strzałem z rzutu wolnego. Ten sam zawodnik czujność Burica sprawdził też 6 minut później, ale Bośniak znów był na posterunku. Najlepszą okazję Klichowicz miał w 26 minucie, gdy otrzymał znakomite podanie od Niemczyka, jednak zamiast strzelać próbował jeszcze podawać i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Lech w ataku przebudził się dopiero w samej końcówce i w 45 minucie powinien objąć prowadzenie. Po strzale Kownackiego piłkę przed siebie wypluł Trenda, dopadł do niej Jakóbowski, ale jakimś cudem z kilku metrów nie trafił w światło bramki.

Druga połowa dla poznaniaków rozpoczęła się znakomicie. W 49 minucie za krótko wybił piłkę Trenda, przejął ją wprowadzony w przerwie Orłowski, który zagrał do Jakóbowskiego, ten wymienił jeszcze klepkę z Kownackim w polu karnym i precyzyjnym strzałem przy słupku wyprowadził Lecha na prowadzenie. Kolejorz nie poszedł jednak za ciosem i mecz nadal był wyrównany. Goście próbowali doprowadzić do wyrównania po stałych fragmentach gry wykonywanych przez Klichowicza, ale na posterunku był Burić. Lech mógł podwyższyć prowadzenie w 66 minucie. Jurga urwał się obrońcom, jednak nie potrafił sfinalizować akcji celnym strzałem. Z każdą minutą goście opadali z sił, ale nie przeszkodziło im to w doprowadzeniu do wyrównania. W 86 minucie po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym Kolejorza, Waskowski zagrał przed bramkę, tam był Napierała, który z kilku metrów wepchnął piłkę do siatki i zapewnił gościom jeden punkt.

Lech II Poznań - Grom Plewiska 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Jakóbowski (49), 1:1 Napierała (86)

Sędzia: Maciej Pelka (Poznań)

Żółte kartki: Zgarda, Dejewski, Siwek, Woźniak - Leda, Niemczyk

Lech II: Jasmin Burić - Franciszek Siwek, Wiktor Witt, Tomasz Dejewski, Jędrzej Łągiewka - Mariusz Woźniak, Szymon Zgarda - Dariusz Formella (46. Maciej Orłowski), Dawid Kownacki, Michał Jakóbowski (82. Jakub Kapsa) - Patryk Wolski

Grom: Grzegorz Trenda - Łukasz Leda, Jakub Sobczak (65. Norbert Okonowski), Ernest Maćkowiak, Krystian Swoboda - Dominik Fierlej (46. Sebastian Smelkowski), Jakub Smura (52. Piotr Brych), Patryk Niemczyk, Mateusz Klichowicz - Adrian Napierała, Maciej Waskowski