2007-05-12 00:00 mars

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:2

W meczu 27. kolejki Orange Ekstraklasy Lech Poznań pokonał w Zabrzu tamtejszego Górnika 2:1. Gole dla Lecha strzelali Zbigniew Zakrzewski i Piotr Reiss.

Od samego początku, mecz prowadzony był w bardzo szybkim tempie i nie brakowało sytuacji do zdobycia bramki. W pierwszej połowie najbliższy tego był w drużynie Lecha Marcin Drzymont, który uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego a jego strzał minimalnie minął bramkę Górnika Zabrze. Swoją sytuację miał również Piotr Reiss, ale w dogodnej sytuacji posłał futbolówkę nad poprzeczką. Po drugiej stronie boiska najbliższy zdobycia bramki był Moskal oraz Jarka, którego uderzenie z dalszej odległości poszybowało minimalnie nad poprzeczką wysuniętego przed bramkę Kotorowskiego.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Górnika, z których jednak niewiele wynikało. Po okresie przewagi gospodarzy do głosu zaczęli dochodzić lechici. W 58 minucie Piotr Reiss egzekwował rzut wolny - wrzucił piłkę w pole karne, gdzie Zbigniew Zakrzewski uprzedził Prokopa i silnym uderzeniem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kilkanaście minut później Danch sfaulował Reissa i sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie - zdobywając tym samym 15 bramkę w obecnym sezonie i 102 w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na dziesięć minut przed końcem, swoją chwilę radości mieli także kibice Górnika, którzy mogli oklaskiwać piękną bramkę Bartłomieja Sochy. Napastnik gospodarzy wykorzystał zamieszanie po bramką Kotorowskiego i strzałem z przewrotki zdobył kontaktowego gola. Było to ostatnie trafienie w tym meczu i choć Górnik do ostatnich chwil starał się doprowadzić do wyrównania, to Kolejorz ostatecznie zainkasował komplet oczek w Zabrzu.

Dzięki temu zwycięstwu Lech awansował na czwarte miejsce w tabeli i zachował realne szanse na grę w Pucharze Intertoto.

Bramki: 80. Socha (Górnik) - 58.Zakrzewski, 72. Reiss - karny

Sędziował: Marek Mikołajewski (Ciechanów)

Żółte kartki: Madejski, Socha, Bukalski (Górnik) - Pitry (Lech)

Górnik: Sławik - Radler, Prokop, Danch, Bednarz - Madejski, Białek (57. Bukalski), Moskal, Seweryn (35. Socha), Andraszak (77. Stachowiak) - Jarka.

Lech: Kotorowski - Kucharski, Drzymont, Tanevski, Dobrew - Zając (80. Pitry), Injać, Murawski, Quinteros (85. Scherfchen), Zakrzewski - Reiss