Poznaliśmy nazwisko drugiego prelegenta nadchodzącego Lech Conference, które odbędzie się 30 listopada w poznańskiej Arenie. Będzie nim koordynator szkolenia poznańskiej części Akademii Lecha Poznań, Amilcar Carvalho. Podczas swojego wykładu opowie on o filozofii akademii, a także wytłumaczy, w jaki sposób są szkoleni jej zawodnicy oraz jakimi cechami powinni się oni odznaczać.
Pochodzący z Portugalii trener, jako jeden z pierwszych kontaktów z Kolejorzem wskazuje moment, gdy studiował w stolicy Wielkopolski. Miało to miejsce w roku 2007, kiedy to Carvalho oglądał z trybun przy Bułgarskiej zwycięski mecz z Górnikiem Łęczna. - Niedługo później wróciłem do kraju, gdzie ukończyłem studia w Vila Real na uczelni Universidade de Tras os Montes e Alto Douro. Były one odpowiednikiem polskiego AWF-u, na specjalizacji piłka nożna. Następnie podjęliśmy z ówczesną dziewczyną, a obecnie żoną decyzję, żeby spróbować swoich sił w Polsce i poszukać wyzwań w Poznaniu - opowiada prelegent tegorocznego Lech Conference.
Od sezonu 2011/12 pełnił on przez dwa lata funkcję drugiego trenera Lecha. W grupie tej pracował z zawodnikami urodzonymi w 1998 roku. Wśród nich byli piłkarze, którzy w następnych latach zadebiutowali w ekstraklasie: Kamil Jóźwiak, Robert Gumny, Paweł Tomczyk i Krystian Bielik oraz występujący w I lidze Mateusz Spychała. Po roku od rozpoczęcia swojej przygody w Kolejorzu został także szkoleniowcem kolejnych grup juniorskich poznańskiej części akademii. W tej roli działa zresztą również obecnie, opiekując się w Poznaniu zespołem trampkarzy.
W rozgrywkach 2012/13 Amilcar Carvalho zapoczątkował projekt, który w klubie rozwijany jest do dziś. - Wraz z doktorem Robertem Śliwowskim oraz trenerem Klaudiuszem Hirschem stworzyliśmy w akademii dział metodologii, którego celem jest ujednolicenie szkolenia we wszystkich grupach akademii Lecha Poznań. Dział metodologii jest dzisiaj kluczową komórką zarówno dla całego procesu szkolenia jak i dla rozwoju kadry trenerskiej, gdyż permanentnie zajmujemy się śledzeniem zagranicznych trendów, analizie najlepszych europejskich akademii piłkarskich oraz odpowiednim doborze tego, co można zastosować w Poznaniu - dodaje trener.
Efekty tego projektu widoczne były również w ubiegłych latach w postaci mistrzostw Polski lechitów w różnych kategoriach wiekowych. Jak twierdzi Carvalho, dostrzec je można w codziennym treningu juniorskich grup Akademii Lecha Poznań.
- W ostatnich latach nasi piłkarze oraz trenerzy czterokrotnie wywalczyli mistrzostwo Polski juniorów młodszych, w czerwcu tego roku po tytuł sięgnęli nasi juniorzy starsi - wylicza szkoleniowiec. - Wiele czynników miało wpływ na sukcesy sportowe, które odnieśliśmy w ostatnich latach, a unifikacja procesu szkolenia miała także swój pozytywny wkład w te osiągnięcia - dopowiada Carvalho.
Portugalczyk już trzeci sezon pełni również funkcję koordynatora szkolenia poznańskiej części akademii, będąc odpowiedzialnym za rozwój i proces szkolenia w zespołach od siódmego do piętnastego roku życia, jest więc idealnym kandydatem do tego, żeby opowiedzieć o metodologii szkolenia akademii Kolejorza. - Amilcar Carvalho to człowiek, który doskonale zna specyfikę pracy z naszymi młodymi zawodnikami. Wie, jakie cele przyświecają naszej akademii, charakteryzuje go spore doświadczenie szkoleniowe, ale także spora chęć rozwijania zarówno siebie, jak i innych trenerów naszych struktur. Cieszy nas, że będzie mógł podzielić się swoją wiedzą wraz z uczestnikami zbliżającego się wydarzenia – nie ukrywa koordynator Lech Conference 2018, Hubert Nowacki.
W trakcie swojej prelekcji szkoleniowiec zwróci uwagę przede wszystkim na filozofię Akademii Lecha Poznań. Wytłumaczy w jaki sposób szkoleni są piłkarze Lecha Poznań oraz jakimi cechami powinni się oni odznaczać. Ze względu na swoje wieloletnie doświadczenie w pracy w klubowej akademii oraz swój wkład w jej rozwój, portugalski trener jest idealnym kandydatem, by przedstawić jej charakterystykę.
Cały czas można zapisywać się na jedną z największych konferencji szkoleniowych. Tylko do 13.10 obowiązuje najniższy pułap cenowy. Co ważne, cennik przygotowany jest zarówno wersji dla trenerów z Polski (w PLN), jak i zagranicy (w EUR).
Przypominamy, że pozostały dwa miesiące na zapisanie się na Lech Conference 2018. Każdy z gości podczas rejestracji ma możliwość rezerwacji zestawu słuchawkowego wykorzystywanego przy odsłuchu tłumaczenia symultanicznego. Warto być z nami 30 listopada w poznańskiej Arenie!
Zapisz się do newslettera