- Za nami bardzo intensywny sezon, a drużyny z poznańskiej części akademii oprócz rywalizacji w swoich ligach mają za sobą rozegranych blisko sześćdziesiąt turniejów. Cieszy nas współpraca z naszymi zawodnikami, ich entuzjazm oraz wysiłek wkładany w dążeniu do wyznaczonych celów, zrealizowaliśmy również dużo inicjatyw pozaboiskowych, mających wpływ na holistyczny rozwój zawodników - mówi koordynator szkolenia U-7-U-14 Akademii Lecha Poznań, Łukasz Chęciński. Poznańska część klubowej szkoły piłkarskiej zakończyła już rozgrywki, a te upłynęły pod znakiem rywalizacji na ligowych boiskach, turniejów w Polsce, międzynarodowego grania oraz wszechstronnego rozwoju.
Zaczynając od płaszczyzny sportowej, każdy z zespołów Niebiesko-Białych brał udział w rozgrywkach ligowych w starszej kategorii wiekowej, dodatkowo z dużą regularnością rywalizowały w turniejach w kraju i zagranicą. Rozwój zawodników przebiegał harmonijnie, a wpływ na to miał wysoki poziom rywalizacji oraz różnorodność przeciwników, na tle których mieli oni okazję się sprawdzić. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z części sportowej, ponieważ nasi zawodnicy mieli mnóstwo wyzwań i włożyli ogromny wysiłek podczas meczów oraz treningów. Drużyny w kategoriach od U-8 do U-14 rozegrały blisko 60 turniejów, a ponadto stoczyły wiele międzynarodowych pojedynków, odwiedzając Anglię, Portugalię, Niemcy, Belgię czy Malezję. Podczas wyjazdów trenerzy organizują czas w ten sposób, by zawodnicy zobaczyli lokalne atrakcje, podnosili swoje umiejętności komunikacji w obcym języku oraz poznawali rówieśników z całego świata - wymienia Łukasz Chęciński, który w tym sezonie pełnił funkcję trenera najstarszej drużyny tej części akademii.
- Sporo podróżowaliśmy, ale sami również gościliśmy topowe zespoły z Europy. Sparingi z nami przy Bułgarskiej zagrali Liverpool czy Hertha, oczywiście jak co roku byliśmy też organizatorem jednego z najbardziej prestiżowych turniejów w kategorii do lat 12 w Europie, czyli Lech Cup - dodaje koordynator szkolenia U-7 - U-14.
Równie istotną kwestię przy wszechstronnym rozwoju młodzieży stanowi jednak to, co dzieje się z jej udziałem poza murawą. I na tym polu ludzie zarządzający akademią oraz trenerzy Niebiesko-Białych dokładają wszelkich starań, by ich podopieczni odbywali wartościowe warsztaty, spotykali się z ekspertami z różnych dziedzin czy poznawali inne dyscypliny sportu.
- Wiemy, jak ważny jest holistyczny rozwój zawodnika, stąd wiele inicjatyw pozaboiskowych. Należą się ogromne wyrazy uznania dla wszystkich naszych trenerów, którzy wykonali w tym obszarze mnóstwo pracy. Można tu wymienić takie wydarzenia jak warsztaty z psychologiem, szkolenie medialne i zwiedzanie muzeum Lecha z rzecznikiem klubu, Maciejem Henszelem, wyjścia integracyjne, spotkania z byłymi piłkarzami i zajęcia z innych dyscyplin. Chciałbym podkreślić działania i synergię wielu osób z między innymi działu organizacji i mediów, dzięki którym te rzeczy były możliwe, a dzięki temu nasi zawodnicy wykonali kolejny krok w swoim rozwoju. Warto zaznaczyć, że pozostają oni pod ścisłą opieką naszych fizjoterapeutów, którzy dbają o ich zdrowie, profilaktykę oraz wychodzą z inicjatywą warsztatów czy dodatkowych spotkań. Wzorowo przebiegała również współpraca z wroniecką częścią Akademii, objawiająca się między innymi przez staże trenerów przy starszych kategoriach wiekowych, korzystanie ze skills.lab oraz przejścia zawodników na etapach U14-U15. Wierzymy, że ten wspólny wysiłek całej akademii zaprocentuje w przyszłości – podsumowuje szkoleniowiec Chęciński.
Next matches
Friday
31.01 godz.20:30Saturday
08.02 godz.00:00Recommended
Subscribe