Rozpoczął się wrzesień, a wraz z nim kolejny rok szkolny. Od ubiegłego roku uczniowie w placówkach ponadpodstawowych mają obowiązkowy przedmiot historia i teraźniejszość. Ta nazwa idealnie oddaje to, czego można doświadczyć, wybierając się na szkolną wycieczkę na Enea Stadion z punktem kulminacyjnym w klubowym Muzeum Lecha Poznań. Serdecznie zapraszamy grupy w każdym wieku - od przedszkolaków, przez uczniów szkół podstawowych, średnich, a także studentów. Możliwe jest również zwiedzanie indywidualne.
Wiecie, dlaczego mecz z Juventusem Turyn był rozgrywany pomarańczową piłką? Jak wyglądały pierwsze koszulki piłkarzy Lutni Dębiec, czyli protoplasty dzisiejszego Kolejorza? A komu zawdzięczamy nazwy poszczególnych trybun poznańskiego stadionu? To tylko przykładowe pytania, na które można uzyskać odpowiedź, wybierając się na Enea Stadion. Dla nauczycieli, a także waszych kolegów będzie to idealna okazja, żeby poczuć się jak idole, czyli piłkarze Lecha. Zobaczycie bowiem szatnię, w której przebierają się zawodnicy, przejdziecie tunelem, w którym czekają na rozpoczęcie spotkania oraz usiądziecie na ławkach rezerwowych. Zajrzycie też do sali konferencyjnej, w której trenerzy odpowiadają na pytania dziennikarzy. A punkt kulminacyjny to wejście do Muzeum Lecha. Całość zajmie godzinę i na brak wrażeń nie będziecie narzekać.
- Nasze klubowe muzeum zostało otwarte w 2022, czyli roku stulecia oficjalnej rejestracji Kolejorza. Oprócz pamiątek i związanych z nim ciekawostek nie brakuje oczywiście naszych klubowych trofeów za mistrzostwa, Puchary Polski oraz Superpuchary. Od stycznia kibice mają możliwość pojawiać się we wnętrzu i co nieco dowiedzieć się o historii najpopularniejszego klubu w Poznaniu i Wielkopolsce. Stąd właśnie połączenie historii, co gwarantuje przejście naszej wystawy, z teraźniejszością, czyli tym, co tu i teraz jest udziałem obecnych naszych graczy. Zainteresowanie zwiedzaniem jest ogromne, każdego dnia odwiedzają nas grupy zorganizowane, zapraszamy także kolejne - zachęca rzecznik prasowy Lecha, Maciej Henszel.
- Nie brakuje nam atrakcji dla dzieciaków z przedszkoli i szkół podstawowych, a także młodzieży z placówek ponadpodstawowych. Po pierwsze, mamy wygłuszoną kabinę, w której można sprawdzić, jak głośno umiemy dopingować Kolejorza. Przez 15 sekund specjalne urządzenie wyłapuje z siłą ilu decybeli wydobywaliśmy z siebie dźwięki i w podsumowaniu możemy zobaczyć, które zajmujemy miejsce. A na końcu trasy mamy odtworzoną jedną z kas, które znajdowały się na historycznym stadionie na Dębcu. I można tam wydrukować na pamiątkę bilet, który jest kopią tego z dwumeczu ze słynną hiszpańską Barceloną - wylicza.
W muzeum jest miejsce na wystawę tymczasową i lada dzień będzie można taką zobaczyć.
- Mamy kącik, w którym co roku będziemy starali się coś zaproponować naszym fanom. Do tej pory pokazywaliśmy rzeczy związane z naszym stuleciem, a teraz szykujemy coś z historii najnowszej, czyli nasz pierwszy w dziejach awans do ćwierćfinału europejskiego pucharu, a konkretnie Ligi Konferencji Europy. W ciągu kilkunastu dni będzie można zobaczyć trochę pamiątek z tym związanych - dodaje Maciej Henszel.
Tak jak zaznaczaliśmy, wizyta w muzeum jest dodatkową atrakcją touru stadionowego. Ceny są tutaj następujące: 30 zł (bilet normalny), 25 (ulgowy), a także 20 (dla grup zorganizowanych). Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 17:30, natomiast w soboty od 10 do 15. Wszystkie szczegóły i informacje, a także możliwość rezerwacji i zakupu biletów znajduje się w naszym systemie biletowym pod adresem: bilety.lechpoznan.pl >>>. Dodajmy, że dla każdej grupy odwiedzającej nasz stadion zostanie przypisany dedykowany przewodnik.
Next matches
Friday
29.11 godz.20:30Recommended
Subscribe