2022-04-02 15:55 Adrian Gałuszka , PC Przemysław Szyszka

Trzy bramki i pewna wygrana juniorów młodszych

W meczu 5. kolejki grupy B Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 juniorzy młodsi Lecha Poznań wygrali w sobotę w Popowie z Zawiszą Bydgoszcz 3:0. Bramki dla zespołu trenera Bartosza Bochińskiego zdobyli dwa razy Mateusz Wójcik oraz Filip Warciarek. To drugie wiosenne zwycięstwo niebiesko-białych.

Z zamykającym stawkę Zawiszą przyszło się zmierzyć lechitom w ich piątym tegorocznym spotkaniu. Przed tygodniem obie drużyny wzięły udział w obfitujących w emocje rywalizacjach. Juniorzy młodsi Kolejorza zremisowali po wielkiej huśtawce nastrojów 4:4 z Żakami w Szczecinie, z kolei bydgoszczanie ulegli u siebie FASE Szczecin 2:3. Faworytem sobotniego starcia byli jednak jego gospodarze, którzy chcieli sięgnąć po drugą wygraną w ramach trwającej rundy.

I ta sztuka im się udała, o czym w dużej mierze przesądziła bardzo udana w wykonaniu niebiesko-białych pierwsza połowa. Od gości z Bydgoszczy byli szybsi, bardziej zdecydowani i gra toczyła się o wiele częściej na połowie rywala, niż ich własnej. Na gola otwierającego wynik spotkania przyszło nam poczekać nieco ponad dwadzieścia minut. Urodzony w 2005 roku pomocnik, Mateusz Wójcik przymierzył z okolic osiemnastego metra i po chwili już mógł cieszyć się z trafienia w drugim występie po urazie z rzędu.

Prowadzenie lechici podwyższyli jeszcze przed przerwą, a miało to miejsce w 44. minucie. Autorem bramki "do szatni" został kapitan Filip Warciarek, który nie chciał być gorszy od starszego kolegi i z kilkunastu metrów przymierzył w efektowny sposób. Druga odsłona nie przyniosła większej zmiany w obrazie gry i w dalszym ciągu to podopieczni trenera Bochińskiego posiadali pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Ostatni bramkowy akcent tej rywalizacji przyszedł po niespełna godzinie, kiedy dublet skompletował po ładnej indywidualnej akcji Wójcik.

Tym samym juniorzy młodsi Kolejorza sięgnęli po drugą tegoroczną wygraną o punkty i w dobrych nastrojach mogą przygotowywać się do kolejnego starcia. W nim podejmą w niedzielę, 10 kwietnia o godzinie 12:00 Pogoń Szczecin.

Lech Poznań U-17 – Zawisza Bydgoszcz U-17 3:0 (2:0)

Bramki: Wójcik (23., 56.), Warciarek (44.)

Lech Poznań: Krystian Dożynkiewicz (46. Mateusz Pruchniewski) – Jakub Skowroński (80. Nikodem Stachowicz), Wojciech Mońka, Michał Gurgul, Karol Kalata (65. Kacper Orzechowski) – Mateusz Wójcik, Igor Kuchta (62. Radosław Brud), Filip Warciarek (73. Mateusz Meyer) – Jakub Kendzia (60. Maksym Pietrzak), Norbert Ratajczyk (65. Aleksander Nadolski), Igor Stankiewicz