Mecz Lecha Poznań z Piastem Gliwice (10 grudnia, 12:30) to ostatnie spotkanie Kolejorza w 2023 roku, które zostanie rozegrane przy Bułgarskiej. Poza wspólnym świętowaniem 105. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, klub przygotował dla kibiców wiele świątecznych akcentów. Bo przecież ponownie spotkamy się dopiero za kilka tygodni. W niedzielę bądźcie z nami na Enea Stadionie!
Sektor Rodzinny Lecha Poznań to idealne miejsce dla Twojego dziecka. W specjalnie przygotowanej dla najmłodszych niebiesko-białej przestrzeni na trybunie im. Czapczyka (skyboxy nr 38 i 39) Twoja pociecha będzie mogła poznać nowych kolegów i koleżanki, rozwijać swoją kreatywność, spożytkować swoją energię, a także nauczyć się trochę o otaczającym świecie. To wszystko oczywiście w przyjemnej atmosferze, a także pod opieką profesjonalnych animatorów.
Tym razem - podczas meczu Kolejorza z Piastem - w sektorze zorganizowane będą warsztaty tworzenia wianków świątecznych. To jednak nie wszystko! Na najmłodszych czekać będzie również:
Od godziny 11:30 rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy pod opieką naszych animatorów. Co ważne, dzieci będą mogły zostać tam (skyboxy nr 38 i 39) przez cały okres trwania meczu, a opiekunowie będą mogli odebrać je w dowolnym momencie, nawet tuż po zakończeniu spotkania. Jeżeli jednak nie chcesz rozstawać się z dzieckiem na tak długi czas, to zapraszamy do skyboxa ze swoją pociechą jeszcze przed piłkarskim starciem, a twoje dziecko będzie miało pomalowaną buzię w niebiesko-białych barwach, a potem z trybun będzie wspierać Kolejorza.
Nie tylko na najmłodszych czekać będą akcenty świąteczne! W kioskach gastronomicznych pojawią się akcenty świąteczne (m.in. pracownicy będą mieli na sobie czapki Św. Mikołaja), a dodatkowo w kioskach na I (im. Anioły) oraz III Tybunie (im. Czapczyka) kibice będą mogli się poczęstować słodyczami. Warto być jednak wcześniej, ilość słodyczy jest ograniczona.
Na Strefie GOLD przygotowane zostało specjalne świąteczne menu, a także welcome drink, którym będzie grzane wino z owocami. Z kolei na Strefie Silver będzie możliwość zjedzenia pierników świątecznych.
Master Lech Sport Bar przygotował dla wszystkich kibiców świąteczne atrakcje. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem zapraszamy na przysmaki, które kojarzą się z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Będzie można napić się grzańca, a także spróbować bigosu czy pajdy ze smalcem. Jeśli wolisz być wcześniej na trybunach, nic straconego - Master Lech Sport Bar otwarty jest również po meczu.
--
*Oddział Terenowy im. 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich, jako część składowa stowarzyszenia Polski Klub Kawaleryjski, funkcjonuje od 2001 r., natomiast w 2003 r. prawo do kultywowania tradycji tego pułku otrzymaliśmy z rąk p. płk. Piotra Podhorskiego Prezesa Związku 17. Pułku Ułanów Wlkp., Zrzeszenia Kół Pułkowych Kawalerii w Londynie, oraz od środowiska krajowego 17. P.Uł. Wlkp. Od tego czasu nieprzerwanie działamy na rzecz upamiętniania historii i tradycji 17. Pułku Ułanów, organizując okolicznościowe uroczystości w dniu święta pułkowego 7 maja w Lesznie, utworzenia pułku w Gnieźnie 6 stycznia 1919 r., organizując pokazy kawaleryjskie, edukacyjne rajdy konne szlakiem Powstania Wielkopolskiego, prowadząc prelekcje w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz przygotowując wystawy muzealne. Oddział funkcjonuje nieprzerwanie już ponad 22 lata i w związku z tym nie jesteśmy, nawet krótko przedstawić cały wachlarz naszej działalności.
*Spadkobiercą i kontynuatorem tradycji 15. Pułku Ułanów Poznańskich jest 15. batalion Ułanów Poznańskich im. gen broni Władysława Andersa, który wchodzi w skład 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej WP w Międzyrzeczu. Historia ułanów poznańskich nierozerwalnie łączy się z powstaniem wielkopolskim, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku. Tego też dnia, wieczorem, w kawiarni „Zielona” przy ulicy Wrocławskiej spotkała się grupa Polaków służących w kawalerii armii pruskiej. Postanowili zająć koszary 1 Królewskiego Pułku Strzelców Konnych mieszczące się przy obecnej ulicy Grunwaldzkiej, w których przebywało kilkudziesięciu niemieckich kawalerzystów i kilkaset koni. Koszary przejęto nazajutrz w wyniku prowadzonych przez ppor. Kazimierza Ciążyńskiego i wachm. Kazimierza Szczepaniaka pertraktacji z komendantem koszar majorem von Ellernem, bez konieczności działań zbrojnych. Ppor. Ciążyński zajął się formowaniem kawalerii powstańczej i został pierwszym, choć nieformalnym dowódcą oddziału, który przyjął nazwę Konni Strzelcy Straży Poznańskiej. Oddział brał udział w licznych walkach powstania wielkopolskiego m.in. o lotnisko na Ławicy, zdobycie Szubina, na froncie zachodnim czy nad Notecią.
Next matches
Friday
31.01 godz.20:30Saturday
08.02 godz.00:00Recommended
Subscribe