2014-09-17 00:00 Jakub Szymczak, fot. Adam Ciereszko

Skromne zwycięstwo na zakończenie zgrupowania

Na zakończenie zgrupowania w Międzychodzie Lech Poznań w ramach akcji Lech na Landach rozegrał spotkanie sparingowe z miejscową Wartą. Mecz zakończył się wygraną Kolejorza 2:0 po golach Gergo Lovrencsicsa i Vojo Ubiparipa.

Początek meczu mógł zwiastować festiwal bramek w Międzychodzie. Już 4 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Keita, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie stracił piłkę. Niestety na kolejną sytuację licznie zgromadzeni kibice musieli poczekać do 19 minuty i niespodziewanie mieli ją gospodarze. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłka ostatecznie zatrzymała się na poprzeczce i trafiła w ręce Gostomskiego. Ten rozpoczął szybką kontrę po której w doskonałej sytuacji znalazł się Keita, jednak fatalnie skiksował. W 26 minucie kapitalnym podaniem piętą popisał się Jevtić i Sadajew znalazł się sam przed Makuchowskim, ale mając mnóstwo czasu uderzył obok słupka. 4 minuty później znów świetnym podaniem do Sadajewa błysnął Jevtić, jednak tym razem Makuchowski ofiarną interwencją zdołał wybić piłkę spod nóg czeczeńskiego napastnika. Ostatnią sytuację przed przerwą zmarnował w 38 minucie Drewniak. Pomocnik Lecha w polu karnym ładnie nawinął obrońcę, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką i w pierwszych 40 minutach goli nie było.

W przerwie trener Maciej Skorża dokonał siedmiu zmian. Na boisku pojawił się m.in. Ubiparip i Lech przeszedł na grę dwójką napastników. Wszedł również Formella, który podobnie jak w Białymstoku niespodziewanie zajął miejsce na prawej stronie… obrony. Kolejorz szybko rzucił się do ataku i w 45 minucie niewiele brakowało do szczęścia Lovrencsicsowi, ale Makuchowski był na posterunku.12 minut później wydawało się, ze musi być 1:0 dla Kolejorza. Pawłowski idealnie zagrał do Sadajewa, jednak ten w sytuacji sam na sam uderzył wprost w Galusa. Ataki Lecha przyniosły efekt dopiero w 65 minucie. Lovrencsics przejął piłkę na połowie rywala, pognał w pole karne i precyzyjnym strzałem przy słupku umieścił ją w siatce. Na 2 minuty przed końcem wynik powinien podwyższyć Kędziora. Prawy obrońca otrzymał doskonałe podanie od Drewniaka, jednak w sytuacji sam na sam uderzył nad poprzeczką. W ostatniej akcji meczu Ubiparip z bliska głową umieścił piłkę w siatce i tym samym ustalił wynik meczu.

Po meczu piłkarze Lecha Poznań rozdawali fankarty z autografami. Dla licznie zgromadzonych kibiców w Międzychodzie była to także doskonała okazja do zamienienia paru słów z podopiecznymi Macieja Skorży, z której skwapliwie skorzystali.

Warta Międzychód - Lech Poznań 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Lovrencsics (65), 0:2 Ubiparip (80)

Warta: Adam Makuchowski (51. Konrad Galus) - Adam Jenek (69. Maciej Dyl), Piotr Dębski (41. Jakub Nabzdyk), Jakub Dohnal, Remigiusz Spychała (52. Mateusz Śpiączka) - Maciej Dyl (46. Radosław Nowak), Marcin Chorzępa (62. Kamil Smolarek) - Jarosław Krysiak (49. Mateusz Majchrzak), Gerard Pińczuk (41. Stanisław Piotrowski), Szymon Nabzdyk (41. Szymon Kołodziej) - Bartosz Nowak (52. Filip Kozłowski)

Lech: Maciej Gostomski (41. Jasmin Burić) - Tomasz Kędziora (41. Dariusz Formella), Maciej Wilusz (41. Jan Bednarek), Marcin Kamiński (41. Paulus Arajuuri), Barry Douglas (41. Hubert Wołąkiewicz) - Łukasz Trałka (62. Maciej Wilusz), Szymon Drewniak (41. Vojo Ubiparip) - Szymon Pawłowski (62. Tomasz Kędziora), Darko Jevtić (69. Szymon Drewniak), Muhamed Keita (41. Gergo Lovrencsics) - Zaur Sadajew (69. Muhamed Keita)