2015-02-14 00:00 Łukasz Borowicz fot. Adam Ciereszko

Rezerwy nie do zatrzymania. Powrót Wilusza

Czwarty mecz kontrolny za Lechem II Poznań. Ekipa rezerw w sobotę pokonała na wyjeździe drugą drużynę Śląska Wrocław 3:2. Bramki strzelali Zulciak, Rogala i Juchacz.

- Mecz z drugą drużyną Śląska uważam za bardzo pożyteczny z różnych względów - mówi Patryk Kniat, trener Lecha II Poznań. - Po pierwsze tych szkoleniowych, bo mieliśmy okazję zmierzyć się z dobrym zespołem, na dobrym trawiastym boisku. Po drugie pierwszy występ po kontuzji zaliczył Maciej Wilusz, który jesienią w ligowym starciu z Legią Warszawa zwichnął bark i musiał poddać się operacji.

W zespole rezerw pojawił się jeszcze jeden rekonwalescent, Kebba Ceesay. Gambijczyk zimą miał już jednak okazje, by wystąpić w meczach kontrolnych. Oprócz niego pierwszą drużynę reprezentowali jeszcze Lis, Bednarek, Cernomordijs i Zulciak.

Poznaniacy wszystkie gole zdobyli w kilkanaście minut. W 13. minucie spotkania bramkarza gospodarzy pokonał Niklas Zulciak, kilkadziesiąt sekund później rzut karny na bramkę zamienił Grzegorz Rogala, a w 25. minucie było już 3:0. Ostatnim zawodnikiem Kolejorza, który wpisał się na listę strzelców był Dawid Juchacz. W drugiej połowie trafiali już tylko gospodarze.

- Na pewno martwi strata bramek, ale z drugiej strony będziemy mieli materiał do analizy, bo to pierwsze bramki stracone przez mój zespół w tegorocznych grach kontrolnych - zaznacza trener Kniat. - Wynik uważam za sprawiedliwy, choć niepotrzebnie doprowadziliśmy do nerwowej końcówki. Przy wyniku 3:0 mieliśmy sytuacje, które należy wykorzystać, a nie trzymać rywala w nadziei na końcowy sukces.

WKS Śląsk II Wrocław - KKS Lech II Poznań 2:3 (0:3)

Bramki dla Lecha II Poznań: Niklas Zulciak (13’), Grzegorz Rogala (15’-karny), Dawid Juchacz (25’)

Skład Lecha II: Mateusz Lis ( 46. Karol Szymański ) - Kebba Ceesay (60. Maciej Orłowski), Maciej Wilusz (60. Tomasz Dejewski), Jan Bednarek (60. Antonijs Cernomordijis), Grzegorz Rogala - Mariusz Woźniak, Wiktor Witt, Niklas Zulciak - Dawid Juchacz (60. Emil Szczupakowski), Krystian Sanocki (46. Piotr Fontowicz), Mateusz Klichowicz.