2013-08-18 00:00 Jakub Szymczak

PP: Termalica Nieciecza - Lech Poznań 0:4

W spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski Lech Poznań wygrał z pierwszoligową Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 4:0. W kolejnej rundzie poznaniacy zmierzą się z innym pierwszoligowcem, Miedzią Legnica.

Lech do Niecieczy jako zespół z T-Mobile Ekstraklasy udał się w roli faworyta. Poza tym poznaniacy po przedwczesnym odpadnięciu z europejskich pucharów nie chcieli równie szybko rozstać się z rozgrywkami Pucharu Polski. Początek należał jednak do gospodarzy, którzy już w 7 minucie mogli objąć prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu Pawlusińskiego, głową minimalnie nad poprzeczką uderzał Drozdowicz. 5 minut później groźnie, ale niecelnie zza pola karnego strzelał Horvath. Lech odpowiedział w 23 minucie mocnym strzałem Trałki z ostrego kąta, który efektownie sparował Kasprzik. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia Kolejorz miał w 33 minucie, gdy w ciągu kilkunastu sekund na bramkę gospodarzy strzelali Hamalainen, Lovrencsics i Pawłowski. Za każdym razem jednak znakomicie interweniował Kasprzik lub wyręczali go ofiarnie grający defensorzy Termaliki.  2 minuty później po fatalnym błędzie Henriqueza kapitalną okazję miał Rybski, który jednak nie potrafił wykorzystać nieobecności w bramce Kotorowskiego i głową uderzył obok słupka.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli poznaniacy. W 47 minucie z rzutu wolnego przymierzył Kamiński, ale trafił tylko w słupek. A kilkanaście sekund później Kasprzik świetnie obronił uderzenie z półwoleja Ubiparipa. Gospodarze odpowiedzieli indywidualną akcją Jareckiego w 54 minucie, po której boczny obrońca Termaliki trafił w boczną siatkę. 4 minuty później niecieczanie po raz pierwszy sprawdzili Kotorowskiego, który poradził sobie z kąśliwym uderzeniem Pawlusińskiego z rzutu wolnego. Wynik spotkania udało się w końcu otworzyć w 63 minucie. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Ślusarski prawą nogą idealnie zagrał na głowę Teodorczyka, który z bliska nie dał szans Kasprzikowi. Kolejorz poszedł za ciosem i 2 minuty później było już 2:0. Teodorczyk zrewanżował się świetnym podaniem Ślusarskiemu, a ten w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i prawą nogą skierował piłkę do siatki. Z dwubramkowym prowadzeniem podopiecznym Mariusza Rumaka grało się już zdecydowanie łatwiej i poznaniacy przejęli całkowitą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W 78 minucie swoją dominację potwierdzili kolejnym golem. Szybką kontrę rozpoczął Trałka podaniem do Ubiparipa. Serb zagrał do Pawłowskiego, który ze stoickim spokojem pokonał Kasprzika strzałem lewą nogą w długi róg. Wynik spotkania poznaniacy ustalili w doliczonym czasie gry, gdy zespołową akcję celnym strzałem wykończył Drewniak.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Lech Poznań 0:4 (0:0)

Bramki: 0:1 Teodorczyk (63), 0:2 Ślusarski (65), 0:3 Pawłowski (78), 0:4 Drewniak (90)

Widzów: 2244 (w tym 400 kibiców Kolejorza)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Żółte kartki: Pleva, Skołorzyński - Henriquez

Czerwona kartka: Pleva (87- za dwie żółte)

Termalica: Grzegorz Kasprzik - Damian Skołorzyński, Dalibor Pleva, Łukasz Pielorz, Dariusz Jarecki - Vojtech Horvath, Dawid Sołdecki (76. Piotr Piekarski) - Damian Piotrowski, Dariusz Pawlusiński, Andrzej Rybski (78. Piotr Ceglarz) - Emil Drozdowicz (70. Tomasz Foszmańczyk)

Lech: Krzysztof Kotorowski - Mateusz Możdżeń, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Łukasz Trałka - Gergo Lovrencsics (61. Bartosz Ślusarski), Szymon Pawłowski, Kasper Hamalainen (82. Szymon Drewniak), Vojo Ubiparip (82. Dariusz Formella) - Łukasz Teodorczyk