2012-10-18 00:00 Jakub Szymczak

PP: Lech Poznań Oldboys - Zieloni Lubosz 1:2

W 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu oldboje Lecha Poznań niespodziewanie ulegli Zielonym Lubosz 1:2 i pożegnali się z rozgrywkami. Goście już do przerwy prowadzili 2:0, a oldboje zdołali odpowiedzieć jedynie honorowym trafieniem Arkadiusza Bąka.

Oldboje byli zdecydowanymi faworytami tego starcia, ale już od pierwszych minut było widać, że Zieloni będą ciężkim rywalem. Tym bardziej, że poznaniacy musieli sobie radzić m.in. bez Jacka Dembińskiego i Waldemara Przysiudy, którzy we wcześniejszych meczach byli wyróżniającymi się postaciami zespołu. Pierwsza połowa była wyrównana, ale niespodziewanie skuteczniejsi okazali się w niej goście. W 20 minucie strzał życia oddał Łodyga, który z 20 metrów idealnie przelobował Pleśnierowicza. Na minutę przed końcem pierwszej połowy na 2:0 równie efektownie podwyższył Machowina. Po jego płaskim strzale z dystansu piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W przerwie w zespole oldbojów doszło do aż czterech zmian, a na placu gry pojawili się m.in. Przysiuda i Jacek. Odmłodzenie składu przyniosło pożądany efekt i w drugiej odsłonie gra toczyła się głównie na połowie Zielonych. Oldboje raz za razem gościli w polu karnym drużyny z Lubosza, jednak mimo wielu doskonałych sytuacji nie potrafili skierować piłki do bramki. Najbliższy tej sztuki był Najtkowski, ale trafił tylko w słupek. Na kwadrans przed końcem w polu karnym ewidentnie faulowany był Bocian, jednak sędzia ku zdziwieniu wszystkich obecnych nie wskazał na jedenasty metr. Lechici bramkę kontaktową zdobyli dopiero na cztery minuty przed końcem, gdy dośrodkowanie Krygera wykorzystał Bąk. Mimo huraganowych ataków w końcówce wynik spotkania nie uległ już zmianie i w 1/8 finału niespodziewanie zagrają Zieloni.

- Szkoda, że skończyliśmy już przygodę z Pucharem Polski. Dotąd zwykle udawało nam się grać jeszcze na wiosnę. Być może w tym sezonie za dużo rund rozgrywanych było jesienią. Pierwszą połowę zupełnie przespaliśmy. W drugiej próbowaliśmy odwrócić losy meczu, ale niestety to się nie udało - powiedział po meczu z Zielonymi Lubosz, kapitan Lecha Poznań Oldboys Marek Rzepka.

Lech Poznań Oldboys - Zieloni Lubosz 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Łodyga (20), 0:2 Machowina (44), 1:2 Bąk (86)

Lech Oldboys: Zbigniew Pleśnierowicz (46. Jacek Przybylski) - Marek Rzepka, Waldemar Kryger, Marcin Drajer, Czesław Owczarek (46. Paweł Bocian) - Sławomir Twardygrosz (46. Piotr Jacek), Arkadiusz Bąk, Krzysztof Piskuła, Sławomir Mizgalski - Sławomir Najtkowski, Jarosław Araszkiewicz (46. Waldemar Przysiuda)