2021-11-17 16:19 Karol Jaroni , PC Damian Garbatowski

Porażka DWL i koszykarzy oraz awans futsalistów

Poprzedni weekend zakończył się z różnym skutkiem dla zespołów Wiary Lecha. Futsaliści zwyciężyli w turnieju eliminacyjnym wielkopolskiego Pucharu Polski, z kolei piłkarze Drużyny Wiary Lecha oraz koszykarze musieli uznać wyższość swoich rywali.

Koniec serii meczów bez porażki Drużyny Wiary Lecha

Kibice Kolejorza grający na poziomie V. ligi polegli w meczu 13. kolejki przeciwko Błękitnym Wronki. Spotkanie rozpoczęło się korzystnie dla Wiary Lecha. Już w 18. minucie wynik meczu otworzył Błażej Telichowski trafiając piłką do bramki po asyście Jakuba Wilka z rzutu rożnego. Goście zdołali jednak wyrównać na dziesięć minut przed przerwą, by po zmianie stron zdobyć kolejne trzy bramki.

Lechici obudzili się dopiero w doliczonym czasie gry, lecz na wywalczenie jakichkolwiek punktów w tym meczu było już za późno. Mimo drugiej bramki Błażeja Telichowskiego oraz trafienia Marcina Mazurek, to zespół Błękitnych prowadzony przez trenera Marka Bajora mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Lechici pozostali wiceliderami tabeli, jednak do pierwszej Noteci Czarnków tracą już sześć punktów. Zespół z miasta nad Notecią pewnie pokonał u siebie TPS Winogrady 9:2 i pozostaje niepokonany.

- Mam nadzieję, że taki słaby występ to tylko wypadek przy pracy i kibice zobaczą inny zespół w najbliższą niedzielę - zdyscyplinowany w obronie, ruchliwy w fazie atakowania i skuteczny pod bramką przeciwnika - powiedział po meczu trener Drużyny Wiary Lecha, Łukasz Kubiak. W niedzielę o godzinie 18:00 na stadionie przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu Kibole podejmą Concordię Murowana Goślina w przedostatnim spotkaniu rundy jesiennej.

WIARA LECHA - BŁĘKITNI WRONKI 3:4

Bramki: Błażej Telichowski (18., 90.+2), Marcin Mazurek (90.+3) – 34., 49., 64., 73.
Wiara Lecha: Mikołaj Nawrowski - Patryk Olaszczyk, Błażej Telichowski, Maciej Łaszyński - Dominik Bednarek, Sławomir Makowski (87. Kamil Kasprzak), Tomasz Smura (54. Marcin Mazurek), Jakub Wilk, Krzysztof Szenfeld (46. Eryk Lubieniecki) - Kacper Dolski (46. Dawid Kaczmarek), Błażej Telichowski

Porażka koszykarzy w Szczecinie

W meczu 6. kolejki III ligi koszykarzy, Wiara Lecha uznała wyższość Wilków Morskich Szczecin (96:70). Dla lechitów był to najdalszy wyjazd w historii sekcji, lecz spotkanie już od samego początku układało się po myśli gospodarzy dzięki skuteczności w rzutach za trzy punkty. Po pierwszej kwarcie Wilki prowadziły 34:14. Do przerwy podopieczni trenerów Mateusza Dwornika oraz Jarosława Jechorka zdołali zredukować stratę do 18 punktów.

Trzecia kwarta również zakończyła się zwycięstwem lechitów (21:18), jednak zarówno w ostatniej części meczu jak i w końcowym rozrachunku to gospodarze okazali się być lepsi. Mimo porażki, koszykarze Wiary Lecha pozostali na czwartej pozycji w tabeli. Kolejne spotkanie czeka ich dopiero we wtorek, 30 listopada o godzinie 20:30. W hali A POSiR lechici zmierzą się z AZS Politechniką Poznań, która aktualnie zajmuje siódmą lokatę.

WILKI MORSKIE SZCZECIN - WIARA LECHA 96:70 (34:14, 16:18, 18:21, 28:17)

Punkty dla Wiary Lecha: Konrad Sobczak (15), Jakub Szczepański (15), Paweł Pampuch (12), Wiktor Zygman (12), Marcin Górecki (8), Damian Dawidziński (4), Michał Banaszak (3), Marcin Szorcz (1), Miłosz Lisek (1), Kamil Szkopiński (1)

Awans futsalistów do półfinału okręgowego Pucharu Polski

Sekcja futsalu Wiary Lecha zainaugurowała swój debiutancki sezon w wymarzonym stylu. Lechici wspierani przez kilkudziesięcioosobową grupę kibiców wyszli zwycięsko z turnieju eliminacyjnego rozgrywanego w czwartek, 11 listopada w Złotowie.

Lechici rozpoczęli rozgrywki od remisu 1:1 z MTC Gapiński Wągrowiec, by następnie po dwóch bramkach Macieja Smuniewskiego pokonać gospodarzy - Perfectę Złotów. W decydującym meczu turnieju zespół Wiary Lecha do awansu poprowadził Marcin Antczak oraz grający trener zespołu - Jacek Sander, który zdobył bramkę przypieczętowującą awans do kolejnej rundy.

W środę, 17 listopada o godzinie 19:45 na hali OSiR Wągrowiec Wiara Lecha zmierzy się z miejscowym Calcio Wągrowiec. Stawką meczu będzie awans do finału wielkopolskiego Pucharu Polski, w którym zwycięzca pojedynku zmierzy się z lepszym z pary Piast Poniec i Lajszner Team Kościan. Finał zaplanowano na środę 1 grudnia.

Z kolei w niedzielę, 21 listopada o godzinie 18:00 zespół prowadzony przez trenera Jacka Sandera zainauguruje rozgrywki III Wielkopolskiej Ligi Futsalu. W hali CityZen Lechici podejmą GKS Tarnovię Tarnowo Podgórne. Tarnowski zespół zakończył poprzednią kampanię na czwartej pozycji w tabeli.