2022-02-16 17:32 Karol Jaroni , PC Damian Garbatowski

Podsumowanie weekendu Wiary Lecha

Futsaliści Wiary Lecha pozostają niepokonani, nie zatrzymując się w walce o awans do drugiej ligi futsalu, Drużyna Wiary Lecha zmaga się z problemami zdrowotnymi na półmetku przygotowań do rundy wiosennej, a koszykarze stracili szanse na grę w grupie mistrzowskiej. Zapraszamy na kolejne podsumowanie sportowych wyczynów kibiców Lecha Poznań.

Ósme zwycięstwo z rzędu sekcji futsalu

Futsaliści Wiary Lecha pokonali w meczu 11. kolejki Futsal Oborniki 4:3. Bramki dla Lechitów zdobyli Piotr Jabłecki, Jacek Sander, Marcin Antczak i Łukasz Norek. Do awansu o klasę wyżej niebiesko-białym brakują cztery punkty. W III lidze futsalu nie ma mocnych na drużynę prowadzoną przez Jacka Sandera, która wygrała ósmy mecz w sezonie. Lechici są liderem i mają aż dwanaście punktów przewagi nad drugim Piastem Poniec. Mecz z Futsalem Oborniki był bardzo wyrównany i rozpoczął się od bramki rywali. Lechici szybko przywrócili jednak losy spotkania na swoją stronę, Schodząc na przerwę z prowadzeniem 2:3. Druga połowa zakończyła się zaś jednobramkowym remisem i podopieczni trenera Jacka Sandera mogli dopisać sobie kolejne trzy punkty w tabeli.

Wiara Lecha do awansu do II ligi potrzebuje już tylko czterech punktów lub zwycięstwa w najbliższym pojedynku z Piastem Poniec. Do bezpośredniej potyczki pomiędzy liderem i wiceliderem dojdzie w niedzielę 27 lutego. Wcześniej oba zespoły rozegrają po jednym meczu. Piast zmierzy się z Futsalem Oborniki, a Lechitów czekają przełożone derby z Futsalem Poznań.

W najbliższy weekend Wiara Lecha pauzuje, jednak już w czwartek rozegra mecz towarzyski z Drużyną Wiary Lecha. Spotkanie będzie kolejnym dowodem bliskich relacji pomiędzy obiema sekcjami Wiary Lecha. Drużynę futsalu tworzą bowiem tacy byli zawodnicy DWL jak Jarosław Sałata, Wojciech Tabiszewski, Maciej Smuniewski, Marcin Surowiec, Marcin Janas, a podczas zimowej przerwy w rozgrywkach na dużym boisku zespół zasilili także Artur Adamski oraz Dawid Kaczmarek. Kaczmarek zagrał w jednym meczu i zdobył jedną bramkę, natomiast Adamski wystąpił na hali dwukrotnie i również zaliczył jedno trafienie.

Spotkanie dwóch sekcji Wiary Lecha rozpocznie się o godzinie 20:30 w hali City Zen przy ulicy Droga Dębińska i będzie otwarte dla kibiców.

Futsal Oborniki - Wiara Lecha Futsal 3:4(2:3)

Bramki: 2., 6., 26. - Piotr Jabłecki (4.), Jacek Sander (14.), Piotr Antczak (19.), Łukasz Norek (30.)
Wiara Lecha Futsal: Wojciech Pers - Łukasz Norek, Jacek Sander, Marcin Antczak, Piotr Jabłecki, Oskar Ganowski, Wojciech Tabiszewski, Maciej Manelski, Maciej Smuniewski, Mateusz Jedliński

Sparingowa porażka DWL

Drużyna WIary Lecha przystąpiła do kolejnego zimowego sparingu osłabiona przez nieobecność aż szesnastu zawodników. Rywalem Lechitów był Meblorz Swarzędz, który już od początku meczu przejął kontrolę nad spotkaniem, otwierając jego wynik już w 10 minucie po strzale zza pola karnego. Dwadzieścia minut później do wyrównania doprowadził Marcin Mazurek wykorzystując rzut wolny w przepięknym stylu. Stracona bramka znacznie pobudziła jednak rywali i szybko odpowiedzieli dwoma kolejnymi trafieniami jeszcze przed przerwą.

Tuż po przerwie do bramki Meblorza trafił Dawid Kaczmarek, ale do końca spotkania to wciąż gospodarze częściej kreowali sobie sytuacje na połowie Lechitów, trzykrotnie pokonując Michała Pecolda.

Podopiecznych trenera Łukasza Kubiaka czeka teraz czwartkowy sparing z sekcją futsalu, który będzie kolejnym elementem urozmaicającym przygotowania do rundy wiosennej V. ligi. Podopieczni trenera Łukasza Kubiaka odbyli już kilka jednostek ogólnorozwojowo-bokserskich w Bagdasarian Boxing Club, a teraz spróbują swoich sił w meczu grając na hali. W sobotę lechici wrócą na duże boisko i znów zagrają w Swarzędzu. Tym razem sparingowym rywalem Wiary Lecha będzie jednak IV-ligowa Unia Swarzędz. Początek meczu zaplanowano na godzinę 12:00.

Meblorz Swarzędz - Wiara Lecha 6:2 (3:1)

Bramki: 10., 35., 43., 67., 73., 89. - Marcin Mazurek (31.), Dawid Kaczmarek (48.)
Wiara Lecha: Mikołaj Nawrowski (46. Michał Pecold) - Daniel Mankiewicz (46. Jakub Nowak), Piotr Krystkowiak (46. Jakub Pawlaczyk), Patryk Olaszczyk, Eryk Lubieniecki - Gaweł Perz (46. Patryk Antończak), zawodnik testowany (46. Kamil Kasprzak, 65. zawodnik testowany), Jakub Wilk (65. Gaweł Perz), Kacper Dolski (46. zawodnik testowany) - Marcin Mazurek (65. Daniel Mankiewicz), Dawid Kaczmarek (70. Kacper Dolski)

Grupa mistrzowska nie dla koszykarzy Wiary Lecha

Gdy w pierwszej kolejce Wiara Lecha po heroicznym boju przegrała po dogrywce z Basket Team Suchy Las 63:67, nikt nie zdawał sobie sprawy z rangi tego spotkania. Jak się później okazało był to mecz, który zadecydował o tym kto awansuje do grupy mistrzowskiej. Klub z Suchego Lasu w niedzielę pokonał Pyrę II Poznań i bez względu na wynik kolejnego zaległego pojedynku z Rawią Rawicz zagra o najwyższe cele w sezonie 2021/22. Wiara Lecha kampanię dokończy w grupie, w której toczyć się będzie gra o miejsca 7-10.

Obok Wiary Lecha do grupy 7-10 trafi Rawia Rawicz lub Politechnika Poznań. Z rawiczanami niebiesko-biali odnieśli dwie wygrane, natomiast z derbowym rywalem raz zwyciężyli i raz ponieśli porażkę. Z zespołami z grupy A podopieczni Mateusza Dwornika i Jarosława Jechorka nie będą już rywalizować. W drugiej rundzie Wiara Lecha zagra po dwa spotkania z drużynami z grupy B, które również zajęły miejsca 4-5. Lechici na pewno zmierzą się z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Drugim rywalem będzie Basket Club Sieraków lub Spójnia Stargard. O tym z kim zagra Kolejorz zadecyduje ostatni mecz w tej grupie, w którym sierakowianie zmierzą się na wyjeździe z Gromami Nowy Tomyśl.

O awans do play-off-ów o drugą ligę zagra sześć zespołów: Basket Piła, Wilki Morskie II Szczecin, Basket Team Suchy Las, MKS Września, Basket Junior Poznań oraz Basket Club Sieraków lub Spójnia Stargard.