Trampkarze Lecha Poznań wygrali jesienią grupę B Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Zespół prowadzony przez duet trenerski Marcin Kardela i Jędrzej Łągiewka wygrał trzynaście spotkań i poniósł tylko jedną porażkę w tej rundzie. – Spodziewaliśmy się, że grupa chłopaków, których wyselekcjonowaliśmy przed sezonem ma duży potencjał, ale nie patrzymy na to co było, ponieważ w piłce nożnej już się to nie liczy. Na wiosnę czeka nas dużo pracy i chcemy, żeby nasi gracze rozwijali się jeszcze bardziej nie tylko na boisku, ale także poza nim, bo to dla nas niezwykle ważne – przyznają szkoleniowcy trampkarzy Kolejorza.
Rundę jesienną zawodnicy Lecha Poznań do lat 15 prowadzeni przez dwójkę trenerów Marcina Kardelę i Jędrzeja Łągiewkę zakończyli na pierwszym miejscu w grupie B Centralnej Ligi Juniorów. Gracze niebiesko-białych co prawda przegrali pierwsze spotkanie 1:3 z Lechią Gdańsk, ale potem wygrali trzynaście meczów z rzędu. – Po dwóch turniejach międzynarodowych spodziewaliśmy się, że może nam zabraknąć trochę pary w pierwszym pojedynku sezonu. Powód mógł być taki, że po drugim wyjeździe do Pragi nie daliśmy chłopakom wolnego, tylko ciężko codziennie pracowaliśmy i to mogło w jakimś stopniu wpłynąć na to, że zagraliśmy poniżej naszego potencjału. Co do serii to nie przywiązywaliśmy do niej dużej uwagi, do każdego kolejnego spotkania przygotowywaliśmy się jak do tego najważniejszego w sezonie. Identyczna idea będzie nam przyświecała także w rundzie wiosennej i tutaj nie mamy żadnych wątpliwości – podsumowuje rundę jesienną Marcin Kardela, jeden z dwójki trenerów trampkarzy Lecha Poznań.
Dla niektórych zawodników to dopiero początek drogi, by grać, uczyć się oraz mieszkać we Wronkach z dala od rodziców i najbliższych. – Przykładamy dużą uwagę do tego, jak zawodnicy funkcjonują na boisku, ale także poza nim, ponieważ aspekt społeczny jest ważny i ma wpływ na harmonijny rozwój gracza. Jednym z naszych pomysłów są wydarzenia organizowane dla naszej grupy pod hasłem: Świadomość Piłkarza - są to spotkania z ludźmi funkcjonującymi w obszarach takich jak: dietetyka, podologia, świadomość finansowa, obszar medialny, spotkania z zawodnikami I drużyny, działania te mają ich rozwinąć i przygotować do dorosłego życia. Wspiera nas w tym także psycholog sportowy, Karolina Chlebosz, która również cyklicznie rozmawia z graczami. Jeśli chodzi o szkołę to jest to jeden z najważniejszych aspektów, przekazaliśmy im to jeszcze przed rozpoczęciem rundy jesiennej , że wyniki w szkole idą w parze z rozwojem na boisku. Na ten moment ich pierwsze miesiące we Wronieckiej części akademii przebiegają pomyślnie, życzymy sobie tego, aby ten stan utrzymał się do końca roku szkolnego – opowiadają szkoleniowcy.
Trenerski duet stara się bardzo często rotować składem i nie przywiązywać jednego gracza do pozycji. W większości spotkań wychodziła zupełnie inna jedenastka od początku pojedynku. - Ci zawodnicy, którzy są od dawna szkoleni w Lechu Poznań przyzwyczajeni są do tego, że nie szkolimy bądź nie gramy na pozycjach, my na tych pozycjach przebywamy. Występuje bardzo duża wymienność funkcji i bardziej gra w rozgrywkach do lat 15 to szukanie odpowiedniego profilu gracza niż tylko wąska specjalizacja. W żaden sposób nie staramy się ograniczać tych zawodników na boisku – kończą trenerzy trampkarzy Kolejorza, Marcin Kardela i Jędrzej Łągiewka.
Next matches
Friday
29.11 godz.20:30Friday
06.12 godz.20:30Recommended
Subscribe