Dzień Wszystkich Świętych jest czasem zadumy oraz pamięci o osobach, których nie ma już z nami. Odwiedzając groby bliskich nie zapomnijmy o lechitach.
W ostatnich dwunastu miesiącach odeszło wiele osób związanych z Lechem Poznań. Nie byli to tylko byli piłkarze Kolejorza, ale również ludzie, którzy swoją pracę zawodową oraz życie bardzo mocno wiązali z klubem.
Był zawodnikiem Kolejorza. Występował na pozycji pomocnika. Przez większą część przygody z piłką był związany z Lechią Gdańsk. W 1981 roku, w wieku siedemnastu lat, zdecydował się opuścić Gdańsk i trafił do Lecha, w którym grał przez cztery lata. Z Lechem świętował sukcesy - w 1983 i 1984 roku zdobył mistrzostwo, a w 1984 także Puchar Polski.
Był piłkarzem Lecha. Występował na pozycji obrońcy. To właśnie w drużynie Kolejorza zaczynał swoją piłkarską karierę, a jego debiut w niebiesko-białych barwach miał miejsce 6 czerwca 1979 roku w meczu z Wisłą Kraków. W latach 1979-1981 rozegrał w Lechu łącznie 29 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Był sponsorem Lecha i jego wielkim kibicem. W latach 80-tych był jednym z najbogatszych poznaniaków. Wspierał Lecha wspólnie z Ryszardem Bartkowiakiem i Jerzym Łupickim, pozwalając mu sięgnąć po pierwsze sukcesy, takie jak Puchar Polski z 1982 roku czy mistrzostwo Polski z 1983 roku.
Był piłkarzem Lecha, trenerem juniorów oraz asystentem pierwszego trenera. Był również trenerem bramkarzy poznańskiego klubu. Reprezentował niebiesko-białe barwy w latach 1957-1968. Przez cały czas bardzo aktywnie uczestniczył w życiu klubu.
Przez prawie całe swoje życie był związany z poznańskimi mediami, propagator tutejszej gwary oraz z zamiłowania wielki kibic Lecha Poznań. Ulubieniec poznańskich słuchaczy, prowadził konkursy wiedzy o sporcie, historii czy gwarze. W kontekście tej ostatniej przez wielu uważany był za największego znawcę w regionie.
Był piłkarzem Lecha. Grał jako napastnik. W barwach Lecha zdobył 41 bramek. Po zakończeniu kariery sportowej Gogolewski był pracownikiem Polskich Kolei Państwowych i m.in. został oddelegowany jako osoba odpowiedzialna za nadzorowanie budowy stadionu przy ulicy Bułgarskiej. Po zakończeniu prac budowlanych przez wiele lat zarządzał nowym stadionem Lecha.
Był lekarzem klubowym Lecha Poznań. Swoją funkcję piastował od 1966 roku do II połowy lat 90. Był członkiem niezastąpionego zespołu medycznego Lecha Poznań. Współtworzył go z profesorem Marianem Krawczyńskim. Należał do Klubu Seniora Poznańskiego Związku Piłki Nożnej (aktualnie Wielkopolskiego ZPN).
Next matches
Friday
29.11 godz.20:30Friday
06.12 godz.20:30Recommended
Subscribe