Derby Poznania pomiędzy Lechem a Wartą są wyjątkowe. Poza atmosferą na stadionie towarzyszą im często dodatkowe atrakcje. W tym roku z okazji jedynych takich derbów w Polsce swoją premierę będą miały specjalne gry miejskie poświęcone historii obu klubów przygotowane przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.
Gry przygotowała Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT) z okazji jubileuszu 100-lecia Lecha Poznań oraz 110-lecia Warty. Dołączają one do katalogu niemal 50 podobnych wydarzeń dostępnych w Poznaniu. Zostały opublikowano w formie kart do gry do samodzielnej rozgrywki. Oznacza to, że możemy je rozgrywać o dogodnej dla siebie porze.
- Taka forma gier, zwana często grami turystycznymi, zyskuje od lat sporą popularność jako atrakcyjna forma odkrywania tajemnic miasta - mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT. - Sprawdzą się doskonale jako propozycja na rodzinne spacery, bo dzięki nim seniorzy mogą sobie przypomnieć dawne stadiony, a młodsi mają szansę poznać ciekawostki z historii obu klubów. Zabawa w każdą grę (nie licząc przejazdów) zajmuje około dwóch godzin. Przewodnikami w grach są piłkarze bądź postaci symbolizujące najważniejsze etapy rozwoju klubów. Zadaniem graczy jest odnalezienie miejsc związanych z historią Kolejorza i Zielonych, a następnie rozwiązanie zagadek lub rozpoznanie detali ze zdjęć. Przy okazji można dowiedzieć się, co robili piłkarze na… Saharze, która drużyna grała kiedyś w bordowych strojach, kto opowiadał blubry w przerwie meczu, gdzie znajdowały się pierwsze stadiony obu klubów i co znaleziono podczas przebudowy obiektu przy Bułgarskiej - dodaje.
Gra miejska eksponująca najistotniejsze miejsca Poznania związane z Kolejorzem to świetna atrakcja, będąca kolejnym punktem kalendarza obchodów stulecia klubu. To także kolejny przykład udanej współpracy Lecha i Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.
- Niewiele jest w Polsce klubów, gdzie identyfikacja kibiców z miastem i regionem jest tak silna i tak mocno podkreślana. Lech na stałe wrósł już w tkankę miejską Poznania stając się jedną z najbardziej znanych i charakterystycznych instytucji miasta. Zapraszam do zabawy młodszych i starszych, zarówno fanatycznych kibiców, jak i tych, którzy przygodę z kibicowaniem dopiero zaczynają lub chcą zacząć - mówi Wojciech Terpiłowski, kierownik działu marketingu wizerunkowego Lecha Poznań.
- Gra miejska "#WARTOwiedzieć" powstała z okazji obchodów 110-lecia Warty Poznań. Jesteśmy jednym z najstarszych klubów piłkarskich w Polsce i chcemy, aby jak najwięcej kibiców poznało naszą bogatą historię. Integralną częścią tej historii są wydarzenia ważne nie tylko z perspektywy lokalnej, ale i ogólnopolskiej. Dlatego uważamy, że #WARTO wziąć udział w grze i poprzez dobrą zabawę poszerzyć swoją wiedzę. Słowa podziękowania należy skierować również do PLOT, której pomoc przy organizacji całej inicjatywy była nieoceniona - mówii Karolina Kowalczyk, koordynatorka projektów marketingowych w Warcie Poznań.
Rozstrzygnięciem każdej z gier jest hasło końcowe. Dla 50 osób, które do końca października bieżącego roku prześlą najciekawszą relację z rozgrywki wraz z jej rozwiązaniem i wpiszą się na listę zwycięzców na specjalnej stronie internetowej, przewidziano nagrody. Jeśli chodzi o Lecha Poznań, to będzie specjalna edycja szalika klubowego celebrująca rok stulecia oraz zdobycie ósmego w historii mistrzostwa Polski.
Karty gier można otrzymać bezpłatnie w punktach informacji turystycznej Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w Poznaniu na Starym Rynku 59 i Placu Kolegiackim 17. Grę "Z Dębca na Bułgarską" otrzymają też wszyscy klienci sklepu Stacja Kolejorz na Stadionie Poznań.
Karty obu gier można też bezpłatnie pobrać i samodzielnie wydrukować ze strony internetowej www.gryturystyczne.pl:
Z Dębca na Bułgarską – gra turystyczna na stulecie Lecha Poznań: www.gryturystyczne.pl/lech >>>
#WARTOwiedzieć – gra turystyczna na 110. urodziny Warty Poznań: www.gryturystyczne.pl/warta >>>
Next matches
Friday
29.11 godz.20:30Friday
06.12 godz.20:30Recommended
Subscribe