2013-03-28 00:00 Marek Dłużniewski

ME: Lech Poznań - Pogoń Szczecin 2:1

W meczu 20. kolejki Młodej Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Pogoń Szczecin 2:1. Gole dla Kolejorza strzalali Maciej Orłowski i Miłosz Nowicki, zaś honorowe trafienie dla Pogoni zaliczył Mateusz Wilk.

Na pierwszą klarowną sytuację w tym meczu czekać trzeba było do 15 minuty. Aktywny od początku spotkania Orłowski wyłuskał piłkę przed polem karnym Pogoni, zdecydował się na potężny strzał, po którym piłka przelaciała jednak nad spojeniem bramki.  Szczęścia po uderzeniu z dystansu chwilę póżniej spróbował Chromiński , który jednak spudłował  z rzutu wolnego. Pogoń zaatakowała w 26 mincuie. Clenie  sprzed szesnastki strzelał  Sobolczyk, którego uderzenie na rzut rożny sparował Frąckowiak. Przewaga Lecha była jednak coraz bardziej wyraźna i w 29 minucie golem potwierdził ją Orłowski. Z lewej strony pola karnego dośrodkował Chromiński, a niepilnowany Orłowski pięknym strzałem z pierwszej piłki skutecznie zamknął tę centrę. Jeszcze przed zmianą stron lechici po raz drugi trafili do siatki. W samej końcówce pierwszej połowy poznaniacy zerwali się do ataku, Chromiński z prawej strony zagrał płasko do Nowickiego, ten przyjął piłkę i strzałem po ziemi z 18 metrów podwyższył na 2:0.

Na drugą połowę Nowicki jednak nie wyszedł, a zastąpił go debiutujący w Młodej Ekstraklasie Miłosz Kozak. I właśnie on już na początku drugiej odsłony stanął przed szansą na gola, ale jego uderzenie z ostrego kąta dobrze obronił Otocki. Chwilę później swoją okazję miał drugi z wprowadzonych w przerwie lechitów - Kowacki, jednak po podaniu Zgardy strzelił nad poprzeczką.  Pogoń odpowiedziała w 68 minucie. Po szybkiej kontrze Kapelusz zagrał do Zielińskiego i najlepszy strzelec ME, był o krok od zdobycia gola. Po jego uderzeniu piłka minęła już Frąckowiaka i zmierzała do bramki, ale ofiarną interwencją z linii bramkowej futbolówkę wybił Witt. W 72 minucie gości dopięli jednak swego. Po błędzie Łągiewski piłka trafiła do Wilka, który z 18 metrów trafił do siatki. Pogoń spróbowałą pojść za ciosem. W 78 minucie Wilk zacentrował z rzutu wolnego, a nad poprzeczką główkował Gutowski. Następnie z dystansu uderzał Zieliński, ale Frąckowiak zdołał sparować piłkę na rzut rożny.  W końcowych minutach Pogoń próbowała jeszcze zaatakować, ale Lech zdołał dowieźć prowadzenie do końca meczu.

Lech Poznań ME - Pogoń Szczecin ME 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Orłowski (29), 2:0 Nowicki (44), 2:1 Wilk (72)

Sędzia: Mariusz Korpalski (Bydgoszcz)

Żółte kartki: Zgarda, Kozak - Koj, Gałkowski, Gutowski

Lech: Przemysław Frąckowiak - Franciszek Siwek,Wiktor Witt, Błażej Cyfert (33. Jędrzej Łągiewka), Emil Szczupakowski - Szymon Zgarda, Adrian Cierpka (73. Piotr Rymar) - Maciej Orłowski, Dominik Chromiński, Miłosz Nowicki (46. Miłosz Kozak) - Piotr Kurbiel (46. Dawid Kownacki)

Pogoń: Grzegorz Otocki - Mateusz Sobolczyk, Sebastian Murawski, Michał Koj (53. Marcin Gałkowski), Rafał Gutowski - Mateusz Wilk, Patryk Galoch - Szymon Kapelusz (68. Paweł Marczuk), Dawid Kort (46. Robert Obst), Alan Błajewski - Kamil Zieliński