2013-05-15 00:00 Jakub Szymczak

ME: Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3

W spotkaniu 27. kolejki Młodej Ekstraklasy, Lech Poznań przegrał w Popowie z Legią Warszawa 0:3. Bramki dla gości strzelali Patryk Mikita, Michał Żyro oraz Błażej Cyfert, który pokonał własnego bramkarza.

Spotkanie dla Lecha zaczęło się w najgorszy możliwy sposób. Pierwsza akcja ofensywna gości przyniosła im prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę za krótko wybili obrońcy Lecha, ta trafiła do Mikity, który strzałem z pierwszej piłki zaskoczył Frąckowiaka. Lech odpowiedział celnym strzałem z dystansu Zgardy, ale dobrze ustawiony Berezowski pewnie złapał piłkę. Szybkie prowadzenie nie uśpiło gości, którzy w dalszym ciągu dyktowali warunki gry i w 23 minucie swoją przewagę udokumentowali drugą bramką. Po dośrodkowaniu z prawej strony, w polu karnym najlepiej odnalazł się Żyro i szczupakiem pokonał Frąckowiaka. Lechici mocniej przycisnęli dopiero w ostatnim kwadransie, ale przełożyło się to jedynie na celny strzał z rzutu wolnego Chromińskiego, który nad poprzeczkę wybił Berezowski.

Od początku drugiej połowy poznaniacy próbowali zaatakować, ale z ich ataków nic nie wynikało. Goście byli za to zdecydowanie groźniejsi w kontratakach. Pierwsze ostrzeżenie lechici otrzymali w 55 minucie. Mikita uciekł Cyfertowi i zagrał do Żyry, jednak jego strzał pewnie obronił Frąckowiak. 5 minut później Legia była już skuteczna. Tym razem Mikita przedarł się prawą stroną i zagrał wzdłuż bramki do wbiegającego Bajdura, którego uprzedził Cyfert, ale interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. Trzecia stracona bramka całkowicie podłamała podopiecznych Patryka Kniata, ale mimo to byli oni bliscy strzelenia kontaktowej bramki. W 83 minucie po strzale Kownackiego i rykoszecie piłka zatrzymała się na poprzeczce, a 60 sekund później uderzenie z bliska tego samego zawodnika kapitalnie obronił Berezowskj. Ostatecznie goście zwyciężyli więc 3:0 i dzięki tej wygranej zapewnili sobie tytuł mistrzowski.

Lech Poznań ME - Legia Warszawa ME 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Mikita (2), Żyro (23), 0:3 Cyfert (60-samobójcza)

Sędzia: Przemysław Bzowski (Pomorski ZPN)

Żółte kartki: Bednarek, Zgarda, Witt, Cyfert - Berezowski, Żyro, Wolski

Lech: Przemysław Frąckowiak - Franciszek Siwek, Jan Bednarek, Błażej Cyfert, Jędrzej Łągiewka - Szymon Zgarda, Wiktor Witt (46. Maciej Orłowski) - Adrian Cierpka, Dominik Chromiński (63. Piotr Rymar), Miłosz Nowicki (46. Dawid Kownacki) - Patryk Wolski (81. Piotr Fontowicz)

Legia: Igor Berezowski - Paweł Wolski, Michał Grudniewski, Łukasz Bogusławski, Kamil Mazek (46. Maciej Prusinowski) - Marcel Gąsior (46. Mateusz Zawal), Przemysław Mizgała (81. Robert Śmigielski) - Mateusz Długołęcki, Aleksander Jagiełło (57. Michał Bajdur), Michał Żyro (78. Jakub Arak) - Patryk Mikita