2013-11-30 00:00 Jakub Szymczak

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:1

W spotkaniu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań zremisował na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 1:1. Goście prowadzili po golu Bartosza Rymaniaka. Wyrównał Mateusz Możdżeń.

Po efektownym zwycięstwie w Krakowie Lech był zdecydowanym faworytem meczu z beznadziejnym w tym sezonie Zagłębiem. Poznaniacy mogli dość szybko to potwierdzić i objąć prowadzenie w 14 minucie, gdy po rzucie rożnym wykonywanym przez Lovrencsicsa głową celnie uderzał Kamiński, ale Gliwa popisał się efektowną paradą i uchronił swój zespół przed stratą bramki. Potem do głosu doszli jednak nastawieni na grę z kontry goście, którzy stworzyli sobie trzy dogodne okazje do otwarcia wyniku. W 20 minucie Abwo z łatwością ograł Douglasa i zagrał w pole karne do Kwieka, którego mocny strzał poleciał w środek bramki i Gostomski zdołał go obronić. 4 minuty później Kwiek prostopadle zagrał do Piecha, ale ten w sytuacji sam na sam fatalnie skiksował, choć bardziej przeszkodził mu w tym stan poznańskiej murawy niż goniący go Arboleda. Najlepszej okazji Miedziowi nie wykorzystali w 26 minucie, gdy po szybkiej kontrze w sytuacji jeden na jeden znalazł się Abwo. Nigeryjczyk miał mnóstwo czasu i właściwie mógł zapytać Gostomskiego w który róg ma strzelać, by ostatecznie trafić w bramkarza Kolejorza. W 37 minucie lubinianie w końcu znaleźli drogę do bramki Lecha. Z rzutu rożnego dośrodkował Kwiek, a Rymaniak uprzedził Gostomskiego i skierował piłkę do siatki.Przegrywający Kolejorz w drugiej połowie koniecznie chciał odrobić straty, ale podopieczni Mariusza Rumaka nie mogli się przebić przez dobrze zorganizowaną defensywę gości. Lechici próbowali więc strzałów z dystansu. Te jednak najczęściej mijały światło bramki bądź pewnie interweniował Gliwa. Najbliżej szczęścia poznaniacy byli w 78 minucie, gdy strzał Murawskiego zza pola karnego trafił w poprzeczkę. Wysiłki Kolejorza przyniosły efekt 5 minut później. Z rzutu wolnego kapitalnie przymierzył Możdżeń i Gliwa jedynie odprowadził piłkę wzrokiem. Na więcej nie starczyło już czasu i Lech jedynie zremisował z Zagłębiem 1:1.Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)Bramki: 0:1 Rymaniak (37), 1:1 Możdżeń (83)Widzów: 12689Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)Żółte kartki: Arboleda - Rymaniak, AbwoLech: Maciej Gostomski, Mateusz Możdżeń, Marcin Kamiński, Manuel Arboleda, Barry Douglas - Łukasz Trałka (71. Karol Linetty), Rafał Murawski - Szymon Pawłowski (64. Luis Henriquez), Kasper Hamalainen, Gergo Lovrencsics - Łukasz Teodorczyk (85. Bartosz Ślusarski)Zagłębie: Michał Gliwa - Bartosz Rymaniak, Jiri Bilek, Lubomir Guldan, Dorde Cotra - Sebastian Bonecki, Łukasz Piątek - David Abwo (84. Arkadiusz Woźniak), Aleksander Kwiek, Miłosz Przybecki (59. Adrian Błąd) - Arkadiusz Piech (90. Michal Papadopoulos)