2015-01-29 00:00 Lech Poznań / fot. Adam Ciereszo

Lech - Metalist 5:0 (zapis relacji)

Zapis relacji tekstowej z meczu sparingowego Lech - Metalist.

Zapraszamy na relację tekstową z pierwszego meczu sparingowego w czasie drugiego zgrupowania w Belek. Dzisiejszym rywalem Kolejorza jest Metalist Charków.

UWAGA!
RELACJA NIE ODŚWIEŻA SIĘ AUTOMATYCZNIE!

Bezdyskusyjne zwycięstwo Kolejorza. Łupem bramkowym podzielili się Ubiparip i Kownacki, samobójczym trafieniem wynik ustalił Kulakov. Kolejne spotkanie kontrolne lechici rozegrają w niedzielę o 16:00 z Anży Machaczkała. Zapraszamy na relację tekstową oraz transmisję wideo w Lech TV i STS.TV

90 min. - KONIEC SPOTKANIA. LECH WYGRYWA Z METALISTEM 5:0!

89 min. - Kotorowski broni uderzenie Priemova.

81 min. - 5:0 DLA LECHA! Samobójcze trafienie Kulakova po dośrodkowaniu Ceesaya.

81 min. - Drewniak za Arajuuriego i na boisku nie mamy już żadnego z lechitów, którzy zaczynali spotkanie.

79 min. - Miękka wrzutka w pole karne Arajuuriego, Holman zgrał futbolówkę przed pole karne, gdzie z woleja próbował strzelać Sanocki. Piłka przeleciała nieznacznie obok lewego słupka.

77 min. - Blisko piątego gola dla Kolejorza. Ładna akcja lewą stroną Formelli, dogranie do nadbiegającego z drugiej strony Sadajewa, a ten mając przed sobą pustą bramkę, trafia tylko w słupek. Tymczasem zdjęcie z akcji z udziałem Kebby Ceesaya... w roli defensywnego pomocnika!

75 min. - Kolejne zmiany w Lechu - Bednarek, Cernomordijs i Serafin za Jevticia, Kamińskiego i Kędziorę.

74 min. - Prostopadłe zagranie do napastnika Metalista, czujnie na przedpolu jednak łapie piłkę Kotorowski.

72 min. - zawodnicy Metalista trzykrotnie zbierali się do uderzenia, ale świetnie ustawieni lechici uniemożliwiali to. W końcu jednemu z graczy udało się oddać strzał, ale piłka poleciała wysoko nad bramką.

69 min. - Świetna akcja lechitów, Sadajew na lewą stronę do Formelli, ale zagranie młodzieżowego reprezentanta Polski wzdłuż bramki zablokowane.

66 min. - Seria zmian w Kolejorzu. Na boisku pojawiają się Sadajew, Formella, Sanocki, Douglas oraz Ceesay. Schodzą Henriquez, Ubiparip, Hamalainen, Kownacki oraz Trałka.

61 min. - Następna zmiana w zespole przeciwników, Rebenoka zastępuje Berezovchuk.

60 min. - JUŻ 4:0 DLA LECHA! Zabójczy kontratak dwójki Ubiparip - Kownacki. Serb zagrał do młodego kolegi, a ten przepiękną podcinką przelobował bramkarza.

60 min. - A teraz czwarta zmiana w Metaliscie, Kalyuzhnyi w miejsce Edmara.

57 min. - Nie wspominaliśmy jeszcze o zmianach w Metaliście. Na placu gry od początku drugiej połowy trzech nowych zawodników - bramkarz Pogoreliy, Bolbat i Krasnoporov.

56 min. - LECH PROWADZI JUŻ 3:0! Techniczny kunszt pokazał Jevtić ogrywając trzech zawodników, po czym zagrał do wbiegającego Kownackiego. Młody napastnik dopełnił formalności.

53 min. - Tymczasem najważniejsze wydarzenia pierwszej połowy w obiektywie Adama Ciereszki

51 min. - Kolejna akcja Ukraińców, świetnie tym razem zachował się Marcin Kamiński.

48 min. - Odważnie zaczęli rywale. Pierwsza próba uderzenia zza pola karnego zablokowana przez obrońców, druga mocno niecelna.

46 min. - Początek drugiej połowy. Maciej Skorża dokonał dwóch zmian. Między słupkami Krzysztof Kotorowski (za Gostomskiego), na skrzydle zaś węgierska roszada - Holman zastąpił Lovrencsicsa.

PRZERWA - Lechici zmieniają stroje. W drugiej połowie zagrają na biało. Ładna pogoda?

Oszczędność, rezerwacja miejsca, wiesz pierwszy, spotkania z trenerem i zarządem, treningi otwarte. Wiesz, kiedy otrzymasz do tego dostęp ekskluzywny? Lektura obowiązkowa na przerwę >>>

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Lech prowadzi z Metalistem 2:0

43 min. - Jest pierwszy celny strzał charkowian. Z kilku metrów bardzo mocno uderzał Akulinin, ale na posterunku czujny Gostomski.

41 min. - Blisko gola kontaktowego dla Metalista. Z lewej strony centrował Kobin, w polu karnym uderzał niepilnowany Bobko. Na szczęście Ukraińcy nadal nie mogą trafić w bramkę.

38 min. - Gergo próbował zakończyć akcję efektowną przewrotką. Próba nieudana. Nawet jednak gdyby Węgier trafił do bramki, gol nie zostałby uznany - spalony.

35 min. - Spotkanie obserwują nie tylko przedstawiciele Pogoni, z którą Lech zmierzy się już 14 lutego w Szczecinie. Poczynaniom lechitów przygląda się również asystent selekcjonera Adama Nawałki, Bogdan Zając.

32 min. - Rzut rożny dla przeciwników, Gostomski ponownie może ze spokojem patrzeć na przelatującą z dala od bramki futbolówkę.

31 min. - 2:0 DLA LECHA! Jevtić dośrodkowuje do wbiegającego w pole karne Ubiparipa. Tym razem napastnik jest górą w pojedynku z bramkarzem, pokonuje go świetnym uderzeniem z woleja z pięciu metrów.

30 min. - Dośrodkowanie Kędziory z lewej strony wykańcza uderzeniem głową Ubiparip. Próba Serba bez problemu zatrzymana przez Disljenkovicia.

28 min. - Warunki atmosferyczne utrudniają prowadzenie relacji. Niestety nie jesteśmy w stanie na bieżąco wrzucać zdjęć, pojawią się one z drobnym opóźnieniem.

26 min. – Składna akcja Kolejorza. Kilku zawodników wymieniło krótkie podania, ostatecznie strzał Lovrencsicsa został zablokowany.

25 min. – Jevtić uderza zbyt mocno, futbolówka przelatuje kilka metrów nad bramką

24 min. – Rzut rożny rozegrany krótko przez lechitów. Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa zablokowana piłka spada około 20 metra. Kamiński chciał ją główkować, w czym przeszkodził rywal. Rzut wolny dla Lecha.

22 min. – Zespół z Charkowa po stracie gola przesunął się nieco bliżej bramki lechitów, ale póki co Maciej Gostomski nie musi interweniować.

16 min. - 1:0 DLA LECHA! Ubiparip biegł wzdłuż linii bocznej pola karnego i dośrodkował. Wyszedł z tego "centrostrzał", piłka przelobowała bramkarza i spadła w boczną siatkę bramki Metalista.

15 min. - Groźna akcja Metalistów. Zagranie piętką do Priemova, który na 8 metrze mija Arajuuriego i uderza obok bramki.

14 min. - Ulewa nie słabnie. Na pogodę nie narzekają jedynie rekonwalescenci, którzy w komfortowych warunkach śledzą przebieg spotkania.

10 min. - Nieudana próba uderzenia Hamalainena z 18 metrów, od bramki zaczynają rywale.

6 min. - Rzsęsisty deszcz coraz bardziej przeszkadza w grze. Na razie przeważa Lech, choć Ukraińcy coraz odważniej zbliżają się pod bramkę Gostomskiego.

5 min. - Kapitalne prostopadłe zagranie Jevticia do Ubiparipa, ten uderza obok bramkarza po ziemi, niestety piłka przelatuje obok dalszego słupka.

1 min. - Rozpoczynają piłkarze Metalista.

16:01 - Piłkarze wybiegają na boisko. W tym samym momencie zaczyna lać deszcz. Lechici zagrają w niebiesko-białych strojach, Metalist na żółto.

15:57 - Kebba Ceesay przed dzisiejszym meczem: "Niezależnie od tego czy jest to sparing czy nie, chcemy to wygrać. Każde zwycięstwo podnosi morale w drużynie. Dla nas jest to bardzo ważne." Gambijczyk może dziś rozegrać pierwszy mecz po kontuzji. Pauzował od listopada 2013 roku.

15:55 - Ławki rezerwowych:
Lech: Kotorowski, Douglas, Gawron, Zulciak, Drewniak, Sanocki, Holman, Ceesay, Serafin, Formella, Cernomordijs, Bednarek, Sadaev

Metalist:Pogorelyi (GK) - Boblat, Berezovchuk, Krasnoporov, Kalyuzhniy

15:53 - Skład Metalista: Disljenković - Kobin, Ishenko, Pshenychnykh, Osman - Sharpar, Edmar - Bobko, Priemov, Rebenok - Akulinin

15:51 - Lechici rozpoczną dziś w składzie: Gostomski - Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Henriquez - Trałka, Jevtić, Lovrencsics, Hamalainen, Kownacki - Ubiparip

15:48 - Do rozpoczęcia meczu kilkanaście minut, a na obiekcie pojawili się... przedstawiciele Pogoni Szczecin. Analitycy rozstawiają się z kamerą, wśród nich jest trener "Portowców", Jan Kocian.

15:47 - Od rana padał deszcz, który ustał niedawno. To dobra wiadomość. Gorsza jest taka, że nadciąga burza. W oddali już słychać grzmoty.

15:45 - Witamy z pochmurnego Belek, dziś na termometrach 11 stopni Celsjusza.