2013-10-12 00:00 Jakub Szymczak

Lech II Poznań - Polonia Leszno 3:1

W spotkaniu 12. kolejki grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi rezerwy Lecha Poznań wygrały z Polonią Leszno 3:1. Dwie bramki dla podopiecznych Patryka Kniata strzelił Michał Jakóbowski, a wynik spotkania ustalił z rzutu karnego Łukasz Teodorczyk.

Polonia Leszno miała wyjątkowego pecha, że ich mecz z rezerwami Kolejorza wypadł w terminie rozgrywania meczów reprezentacyjnych. Z tego powodu w wyjściowym składzie zespołu prowadzonego przez Patryka Kniata zagrało aż siedmiu zawodników z pierwszej drużyny. Tak wzmocniony Lech stosunkowo długo miał jednak problemy z udokumentowaniem swojej wyższości. Dopiero w 25 minucie wynik spotkania otworzył Jakóbowski. Całą akcję precyzyjnym dośrodkowaniem otworzył Rogala, Anusiewicz zdołał jeszcze obronić strzał głową Ślusarskiego z kilku metrów, ale wobec dobitki Jakóbowskiego był bezradny. Ten sam zawodnik w 36 minucie podwyższył prowadzenie poznaniaków. Murawski zagrał do Ślusarskiego, ten efektownie piętą zagrał do Jakóbowskiego, który w sytuacji sam na sam podcinką nie dał szans Anusiewiczowi.

Druga połowa niespodziewanie zaczęła się znakomicie dla gości. W 55 minucie leszczynianie zdobyli bramkę kontaktową. Z rzutu rożnego dośrodkował Tomkowiaka, a w polu bramkowym Kotorowskiego uprzedził Kowalski i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Zdobyta bramka pozwoliła gościom uwierzyć w możliwość wywiezienia korzystnego rezultatu, jednak to poznaniacy stwarzali sobie groźniejsze sytuacje. W 62 minucie precyzyjnie dośrodkował Rogala, ale Pawłowski z woleja trafił jedynie w boczną siatkę. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie w 79 minucie, jednak jego strzał z 12 metrów na róg sparował Anusiewicz. To nie był dzień byłego zawodnika Zagłębia Lubin. W 87 minucie nie potrafił on pokonać bramkarza gości nawet z rzutu karnego. Jak wykonywać jedenastki pokazał 2 minuty później Teodorczyk, który tym samym ustalił wynik spotkania na 3:1 dla rezerw Kolejorza.

Lech II Poznań - Polonia Leszno 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Jakóbowski (25), 2:0 Jakóbowski (36), 2:1 Kowalski (55), 3:1 Teodorczyk (89-karny)

Sędzia: Artur Rózga (Bydgoszcz)

Żółte kartki: Bzdziel - Jankowski

Lech II: Krzysztof Kotorowski - Kebba Ceesay, Wiktor Witt (46. Tomasz Dejewski), Manuel Arboleda, Grzegorz Rogala - Rafał Murawski, Dimitrije Injac - Szymon Pawłowski, Niklas Zulciak (87. Mariusz Woźniak), Michał Jakóbowski (75. Kamil Bzdziel) - Bartosz Ślusarski (46. Łukasz Teodorczyk)

Polonia: Emil Anusiewicz - Artur Jęsiek, Przemysław Kowalski, Krystian Woźny, Krzysztof Jankowski - Łukasz Bugzel, Łukasz Glapiak (78. Jakub Przymus) - Hubert Olszak, Maciej Tomkowiak (89. Michał Płocharczyk), Bogumił Ceglarek (73. Patryk Gendera) - Patryk Kowalski (83. Krzysztof Hofman)