2013-07-25 00:00 Jakub Szymczak

LE: Lech Poznań - FC Honka 2:1

W rewanżowym meczu II rundy eliminacyjnej Lech Poznań wygrał z Honką Espoo 2:1 i przypieczętował awans do kolejnej fazy rozgrywek. Bramki dla poznaniaków zdobywali Łukasz Teodorczyk i Tomasz Kędziora. Honorowego gola dla gości strzelił Sampo Koskinen.

Rewanżowe spotkanie z Honką dla lechitów rozpoczęło się znakomicie. Już w 6 minucie świetne podanie Pawłowskiego wykorzystał Teodorczyk, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Viitali. Z prowadzenie poznaniacy cieszyli się tylko dwie minuty. Akcję w trójkącie Porokara Vayrynen - Koskinen celnym strzałem na pustą bramkę sfinalizował ten ostatni. Potem przez pół godziny z boiska wiało nudą i dopiero w końcówce Kolejorz znów zagroził bramce gości. W 40 minucie Viitala sparował na róg uderzenie Ubiparipa. Po nim z narożnika boiska dośrodkował Pawłowski, a Kędziora strzałem głową wyprowadził Lecha na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą lechici mogli podwyższyć na 3:1. Najpierw jednak Viitala z najwyższym trudem sparował uderzenie lobem Ubiparipa, a następnie obronił strzał z bliska Teodorczyka i dzięki niemu goście schodzili do szatni przegrywając tylko jedną bramką.

W pierwszych 25 minutach drugiej odsłony nie działo się nic ciekawego. Gra toczyła się głównie w środku pola i brakowało sytuacji bramkowych. Na pierwszą taką trzeba było poczekać do 73 minuty. Dobrym podaniem popisał się Ślusarski, Ubiparip wpadł w pole karne i huknął w słupek. Kilkadziesiąt sekund później potężnie zza pola karnego uderzył Lovrencsics, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W 81 minucie z 18 metrów próbował Teodorczyk, jednak Viitala spokojnie przeniósł piłkę nad poprzeczką i ostatecznie mecz zakończył się wygraną podopiecznych Mariusza Rumaka 2:1.

Lech Poznań - Honka Espoo 2:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Teodorczyk (6), 1:1 Koskinen (8), 2:1 Kędziora (40)

Widzów: 15103

Sędzia: Eitan Schmuelevitz (Izrael)

Żółte kartki: Ubiparip - Meite

Lech: Jasmin Burić - Mateusz Możdżeń, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora - Łukasz Trałka (61. Kamil Drygas), Szymon Drewniak - Szymon Pawłowski (61. Gergo Lovrencsics), Kasper Hamalainen (71. Bartosz Ślusarski), Vojo Ubiparip - Łukasz Teodorczyk

Honka: Walter Viitala - Sampo Koskinen, Abdoulaye Meite, Gideon Baah, Henri Aalto - Moshtagh Yaghoubi, Ruben Palazuelos - Roni Porokara (64. Kevin Mombilo), Jussi Vasara (77. Ilari Aijala), Antti Makijarvi - Tim Vayrynen (69. Kastriot Kastrati)