Lech Poznań jest w ubiegłych miesiącach wyjątkowo częstym gospodarzem różnych kursów szkoleniowych z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nie inaczej było w ostatnich tygodniach, kiedy w Centrum Badawczo-Rozwojowym odbyły się sesje aż trzech tego typu inicjatyw w postaci kursów UEFA Elite Youth A, UEFA B oraz UEFA PRO.
Od początku otwarcia nowego domu akademii w listopadzie 2022 roku Kolejorz gościł już czternaście kursów organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Zwraca uwagę ich różnorodność, bo możliwość podnoszenia swoich umiejętności na obiektach klubowej akademii otrzymują nie tylko szkoleniowcy młodzieży oraz seniorów, ale także skauci, trenerzy bramkarzy bądź przygotowania motorycznego czy dyrektorzy sportowi.
- Każdy kurs z ramienia Szkoły Trenerów posiada swojego koordynatora, który zgłasza się do nas z chęcią przeprowadzenia sesji studyjnej w postaci dwudniowej czy trzydniowej wizyty. Dysponujemy zasobami i wiedzą, które czynią nas w oczach federacji atrakcyjnym gospodarzem takich inicjatyw. Praktycznie przy każdej z nich jesteśmy w stanie przedstawić naszą perspektywę i know-how, zachowując pełną otwartość. Podchodzimy do tego za każdym razem bardzo poważnie, a swoim doświadczeniem dzielą się osoby zajmujące kluczowe stanowiska zarówno w akademii, jak i całym klubie. Można wymienić w tym kontekście pion dyrektorski akademii, szefów skautingu, trenerów, prezesów czy koordynatorów przygotowania motorycznego - mówi dyrektor Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.
On sam niedawno ukończył organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Klubów kurs ECA Academy Management Programme. Przykładów dążenia do własnego rozwoju w Lechu nie brakuje, a z tych najświeższych można wymienić chociażby wicedyrektora akademii do spraw szkolenia, Amilcara Carvalho oraz szefa skautingu młodzieżowego, Łukasza Trałkę. Pierwszy z nich aktualnie jest na finiszu Kursu Dyrektora Akademii, natomiast były piłkarz Niebiesko-Białych został absolwentem Kursu Dyrektora Sportowego Klubu. - Sami wiemy, co to znaczy przejechać setki kilometrów w poszukiwaniu wiedzy, bo jedną z naszych wartości stanowi doskonalenie. Zawsze wspominamy dobrze te ośrodki, gdzie traktuje się nas z szacunkiem i otwartością, co sprawia, że czujemy odpowiedzialność za odwzajemnienie się tym samym w chwilach, gdy to my wcielamy się w rolę gospodarzy. Znajdujemy wspólny język z naszymi gośćmi i bardzo interesuje nas także to, co sami dostrzegają w naszym codziennym funkcjonowaniu. Dzięki temu dużo czerpiemy z każdej takiej inicjatywy, bo dzięki temu możemy ulepszać bieżące procesy, właśnie na podstawie obserwacji czynionych przez każdego, kto nas odwiedza - kontynuuje jeden z szefów Kolejorza.
Otwarte sesje treningowe oraz ich analiza, prelekcje i wystąpienia, korzystanie z nowoczesnej infrastruktury, a także możliwość zapoznania się z innowacyjnymi narzędziami, takimi jak chociażby symulator skills.lab. To wszystko czyni z Lecha Poznań wiarygodnego partnera dla Polskiego Związku Piłki Nożnej, który ochoczo korzysta z jego gościnności. Nie inaczej były w ubiegłych dniach, kiedy to w Centrum Badawczo-Rozwojowym odbyły się sesje kursów UEFA Elite Youth A, UEFA B oraz UEFA PRO. Federacja nie jest jednak jedynym podmiotem, który zgłasza się do Kolejorza z takimi inicjatywami. W ostatnich miesiącach był to również chociażby Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, a w styczniu w akademii wraz ze swoimi kursantami stawią się przedstawiciele firmy Integrated Performance Training pracującej według metody Bram Swinnen Method.
Next matches
Friday
29.11 godz.20:30Recommended
Subscribe