Zawodnicy trzech najstarszych młodzieżowych drużyn Akademii Lecha Poznań oraz drugiego zespołu Kolejorza wzięli w poniedziałek udział w wartościowych warsztatach. Niebiesko-biali spotkali się z toksykologiem, doktorem Erykiem Matuszkiewiczem, który przybliżył im tematykę wpływu różnych używek na organizm. To kolejna inicjatywa stanowiąca efekt dobrej współpracy Kolejorza z Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Szkoła Mistrzostwa Sportowego, do którego uczęszczają na co dzień jego wychowankowie.
Nie tylko futbol, ale również edukacja oraz wszechstronny rozwój. Nadrzędnym celem Akademii Lecha Poznań jest wychowanie młodych lechitów nie tylko na profesjonalnych piłkarzy, a przede wszystkim ludzi gotowych do dorosłego życia. Kolejnym krokiem, który miał usprawnić cały ten złożony proces było otwarcie szkoły na terenie powstającego Centrum Badawczo-Rozwojowego. Współpraca z operatorem wielu placówek oświatowych, Grupą Pro Alegria szybko przynosi wymierne efekty dla młodzieży w postaci, m.in. ponadprogramowych prelekcji na temat wybranych pozapiłkarskich zagadnień. Tak też było w poniedziałek, gdy na skutek wspólnej inicjatywy obu podmiotów niebiesko-biali odbyli warsztaty z toksykologiem, doktorem Erykiem Matuszkiewiczem.
- Od dłuższego czasu kładziemy spory nacisk na pogłębianie wiedzy naszych zawodników w kwestiach niezwiązanych z piłką. Tylko w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy nasze różne grupy odbyły spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, a do tego cyklicznie mają przecież zajęcia z współpracującą z nami psycholog sportu. Tym razem w porozumieniu ze szkołą postawiliśmy na zwiększenie świadomości młodych graczy odnośnie zagadnienia używek oraz ich wpływu na organizm. W niedalekiej perspektywie myślimy już o kolejnych tego typu inicjatywach, mających na celu kompleksowy rozwój naszych wychowanków - tłumaczy dyrektor Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.
Samo przekazanie pewnych treści młodzieży to jedno, ale rzecz w jej aktywnym uczestnictwie w tego typu spotkaniach. I właśnie zaangażowanie oraz dyskusja z udziałem lechitów okazuje się bezcenna. - W poprzednich tygodniach omówiliśmy z chłopcami zasady zaufania i partnerstwa, określiliśmy z nimi różne rodzaje problemów, takich jak spożywanie alkoholu czy budowa relacji rówieśniczych. Kolejnym etapem jest spotkanie z wybitnym specjalistą w tematyce toksykologii, podczas którego chcieliśmy też usłyszeć głos chłopaków i poznać ich myślenie. Ta swojego rodzaju współpraca mieści się właśnie w koncepcji naszej szkoły, wobec różnego rodzaju zagadnień stawiamy ich jako partnerów do dyskusji - mówi właścicielka Grupy Pro Alegria, Alicja Helbik.
- Naszym mottem pozostaje to, że uczniowie są zdolni uczyć się przez całe życie i tego nikt im nie odbierze. To sens nauczania i chcemy zbudować u chłopców to przekonanie oraz wiarę w siebie. Chcemy, by opuszczali szkołę z przeświadczeniem, że mogą wpływać na istotne sprawy w ich otoczeniu oraz całym społeczeństwie - dodaje Helbik.
Next matches
Friday
29.11 godz.20:30Friday
06.12 godz.20:30Recommended
Subscribe