2017-08-07 07:25 Mateusz Szymandera , PC Marcin Rajczak

Grali wypożyczeni lechici: Debiut Serafina

Nie najlepiej debiut w FK Haugesund będzie wspominał Jakub Serafin. Norwegowie przegrali z Sarpsborg 1:2, a środkowy pomocnik spędził na boisko niespełna godzinę.

Serafin kilka dni wcześniej został wypożyczony do klubu, z którym Kolejorz rywalizował w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy. Ten dopiero w minioną niedzielę wznowił rozgrywki po krótkiej przerwie. Mimo tego, że po pierwszej połowie prowadził 1:0, to ostatecznie musieli uznać wyższość wicelidera, który. Po porażce FK Haugesund utrzymało piątą pozycję w ligowej tabeli i traci obecnie sześć punktów do podium.

Całe spotkanie w miniony weekend rozegrał Dariusz Formella. Skrzydłowy wypożyczony do Pogoni nie będzie jednak miło wspominał spotkania z Zagłębiem Lubin. Podopieczni trenera Stokowca wygrali wysoko 3:0, prowadząc już od 6. minuty spotkania. "Miedziowi" po czterech kolejkach są liderem rozgrywek z punktem przewagi nad Wisłą i Jagiellonią. Pogoń po czterech meczach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów.

Porażką zakończyło się też spotkanie Podbeskidzia Bielsko-Biała, w którego barwach występuje Paweł Tomczyk. Młody napastnik zagrał w wyjściowym składzie, a na boisku spędził 90. minut. Bielszczanie jednak ulegli na własnym stadionie Bytovii-Bytów 0:2. Goście kończyli spotkanie w dziesiątkę, ale mimo gry w osłabieniu zdołali zdobyć dwie bramki i wygrać.

Jedynym zawodnikiem wypożyczonym z Lecha, którego zespołu w miniony weekend zdobył trzy punkty jest Mateusz Lis. Raków Częstochowa wygrał z Puszczą Niepołomice 3:2 i po dwóch seriach spotkań zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli. Bramkarz wypożyczony z Kolejorza rozegrał pełne 90 minut, tracąc bramki po strzałach Macieja Domańskiego.