2016-08-15 11:25 Mateusz Szymandera

Grali wypożyczeni lechici: Asysta Drewniaka

Pięć kolejek ligowych na udział przy bramce Górnika Łęczna czekał Szymon Drewniak. Wypożyczony z Lecha Poznań asystował przy jedynym trafieniu swojego zespołu w meczu z Legią Warszawa.

Drewniak zagrał od pierwszej minuty. Jego drużyna przed tym spotkaniem jeszcze nie wygrała w lidze i zajmowała przedostatnie miejsce w tabeli. W sobotę pokonała jednak Legię. W 80. minucie Szymon Drewniak dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a akcję uderzeniem głową wykończył były piłkarz Lecha Vojo Ubiparip, dla którego było to pierwsze trafienie na polskich boiskach po rocznej przerwie.

Wypożyczeni z Kolejorza piłkarze występowali też na boiskach pierwszej i drugiej ligi. Wysokiej porażki na własnym stadionie doznała Pogoń Siedlce. Gospodarze przegrali z Sandecją Nowy Sącz aż 0:3. Wypożyczony do Siedlec Piotr Kurbiel na boisu pojawił się w 77. minucie spotkania.

W podstawowym składzie Drutex-Bytovii Bytów wystąpił Jakub Serafin. Środkowy pomocnik nie pomógł jednak swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa z Wisłą Puławy. Bytowianie prowadzili do 77. minuty 1:0 po trafieniu Wróbla z rzutu karnego, ale w ostatnich minutach stracili nie tylko prowadzenie, ale też jeden punkt. Po trzech kolejkach Drutex-Bytovia zajmuje 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 3 punktów.

Tyle samo oczek na swoim koncie ma MKS Kluczbork, który zremisował trzeci mecz w sezonie i zajmuje 10. miejsce w tabeli pierwszej ligi. W barwach MKS-u przeciwko Stali Mielec od pierwszej minuty zagrał Krystian Sanocki. Skrzydłowy na boisku był do 79. minuty zmieniony przez Olszewskiego. Remisem 1:1 zakończyło się też spotkanie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Wigrami Suwałki. Oba zespoły zajmują pierwsze dwa miejsca w tabeli ligowego. Z ławki rezerwowych to spotkanie oglądał Mateusz Lis.

Nie najlepiej ostatni weekend wspominać będzie też Tomasz Dejewski. Obrońca zagrał całe spotkanie w barwach Warty Poznań, która na własnym stadionie przegrała z Polonią Bytom. Gospodarze utrzymywali wynik bezbramkowy do 64. minuty. Wtedy jedynego gola w tym meczu strzelił Sławomir Musiolik. Po trzech kolejkach Warta zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem jednego punktu po trzech spotkaniach.

Remisem zakończył się mecz Stromgodset w barwach, którego całe spotkanie rozegrał Muhamed Keita. Norwedzy prowadzili do przerwy 1:0 ze Startem i byli bliscy odniesienia zwycięstwa. W 86. minucie stracili jednak bramkę i szansę na to, by wrócić na podium norweskiej Tippeligaen. Po 20 meczach zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów.