2013-04-23 00:00 Marek Dłużniewski

Grali wypożyczeni lechici

Kolejną odsłonę walki o ligowe punkty mają za sobą piłkarze Kolejorza wypożyczeni do innych klubów. W minionej serii spotkań na boiskach od T-Mobile Ekstraklasy do III ligi zameldowało się ośmiu lechitów.

Nadal tylko jedno zwycięstwo w tej rundzie mają na koncie piłkarze Polonii Warszawa. Tym razem Czarne Koszule przegrały w Chorzowie z Ruchem 1:2. W drużynie prowadzonej przez Piotra Stokowca do 85 minuty grał Jacek Kiełb.

Na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy w tej serii spotkań wystąpiło tylko dwóch graczy Lecha. W meczu Warty Poznań z Cracovią w ekipie Zielonych w pełnym wymiarze czasu zagrał Adam Gajda, zaś do 73 minuty na placu gry przebywał Michał Jakóbowski. Obaj nie zapobiegli jednak piątej tej wiosny porażce. Warta przegrała pod Wawelem 1:2.

W takich samych rozmiarach pokonani zostali piłkarze Jaroty Jarocin. W meczu grupy zachodniej II ligi, zawodnicy prowadzeni przez Jarosława Araszkiewicza ulegli u siebie wiceliderowi tabeli - Bytovii. Cały mecz w drużynie gospodarzy rozegrali Karol Szymański i Miłosz Filipiak. Nie powiodło się także Adrianowi Cieślakowi, który w barwach KS-u Polkowice zaliczył 85 minut w pojedynku z MKS-em Kluczbork. Jego zespół przegrał na własnym boisku 0:1.

Ze zwycięstw cieszyć mogli się za to lechici grający w III lidze. W grupie pomorsko-zachodniopomorskiej Gwardia Koszalin wygrała u siebie z Cartusią 3:2. Od początku do końca spotkania w bramce gospodarzy stał Marcin Matysiak. Wyjazdowe zwycięstwo w grupie łódzko-mazowieckiej odniósł WKS Wieluń, który pokonał Włókniarza Zelów 1:2. W zespole przyjezdnych do 73 minuty grał Paweł Baraniak.