2007-01-04 00:00 maciej

Turniej w Oldenburgu - relacja

Podobnie jak w Inglostadt, tak i podczas turnieju w Oldenbergu piłkarzom Lecha Poznań nie udało się awansować do półfinałów. Ponownie do szczęście było bardzo blisko. Z powodu drobnego urazu w zawodach nie wziął udziału Piotr Reiss.

W meczu otwierającym turniej Lech Poznań spotkał się w VfL Wolfsburg. W siódmej minucie poznaniacy wyszli na prowadzenie. Po szybkim ataku Przemysław Pitry podał do Rafała Murawskiego, a ten z okolic pola karnego posłał piłkę do siatki. Już minutę później było 2:0 dla Kolejorza. Tym razem do siatki trafił asystujący przy pierwszej bramce Pitry. Radość poznaniaków nie trwała jednak długo, bo już kilkanaście sekund później kontaktową bramkę zdobył Stegmayer. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Po przerwie długo nie mieliśmy zbyt dużych emocji na boisku, ale w 18 minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny dla Kolejorza. Do piłki podszedł Rafał Murawski, ale jego strzał kapitalnie obronił bramkarz Wolfsburga. Był to przełomowy moment meczu, bo Niemcy natychmiast wyprowadzili kontrę i po uderzeniu Quirogi doprowadzili do wyrównania.

W kolejnym meczu lechici zmierzyli się z faworytem turnieju i ulubieńcem miejscowej publiczności, zespołem Werderu Brema. Już w czwartej minucie spotkania podopieczni Franciszka Smudy mogli wyjść na prowadzenie, ale zabrakło trochę szczęścia, bo po strzale Marcina Kikuta piłka trafiła w poprzeczkę. Znacznie skuteczniejsi po przerwie byli zawodnicy Werderu. W ciągu pięciu minut do bramki Kolejorza trafiali kolejno Harnik, Polenz oraz Schulz.

W tej sytuacji ostatnią nadzieją lechitów na awans była przegrana Wolfsburga z Werderem różnicą czterech bramek. Po pierwszych minutach tego spotkania wydawało się do całkiem możliwe bowiem ulubieńcy miejscowej publiczności prowadzili już 3:0. Potem jedną bramkę zdobył Wolfsburg i mecz zakończył się wynikiem 3:1, co dawało awans Wilkom"

Piłkarze Kolejorza podobnie jak podczas turnieju w Inglostadt byli wspierani kibiców z Wielkopolski. Po zakończeniu meczów fazy grupowej podopieczni Franciszka Smudy udali się na kolację, po czym wsiedli do autokaru, którym udali się w powrotną drogę do Poznania.

Lech Poznań - Werder Brema 0:3 [GALERIA]

Bramki: 15.Harnik, 18.Polenz, 20.Schulz(Werder)

Lech: Cierzniak - Bosacki, Murawski, Wilk, Pitry (Grali też: Drzymont, Wojtkowiak, Kikut, , Scherfchen, Bąk )

VFL Wolfsburg - Lech Poznań 2:2 [GALERIA]

Lech: Cierzniak - Murawski, Bosacki, Wilk, Pitry (Grali też: Drzymont, Scherfchen, Bąk, Kikut,Wojtkoiwak)

Bramki:8.Stegmayer, 19.Quiroga (Wolfsburg)- 7.Murawski, 8.Pitry (Lech)

Sklady w grupie A:

Werder Brema: Petri Pasanen, Patrick Owomoyela, Jerome Polenz, Daniel Jansen, Christian Schulz, Kasper Jansen, Kevin Artmann, Christian Vader, Martin Harnik, Thiago Rockenbach, Amury Bischoff

VfL Wolfsburg: Facundo Quiroga, Juan Mesquez, Mike Hanke, Andre Lenz, Jonathan Santana, Uwe Mohrle, Christopher Lamprecht, Cedrick Makiadi, Rick Hoogendorp, Miroslav Karhan, Patrik Platins, Michael Stegmayer, Kamani Hill, Emre Ozturku

Lech Poznań: Kotorowski, Cierzniak, Kikut, Drzymont, Bosacki, Wojtkowiak, Murawski, Scherfchen, Bąk, Pitry, Wilk