2007-06-30 00:00 maciej

Sparing: Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1

W meczu sparingowym rozegranym w Zakopanem piłkarze Lecha Poznań pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1.

Dziś popołudniu przebywający na zgrupowaniu w Zakopanem, piłkarze Lecha Poznań rozegrali pierwszy w tym okresie przygotowawczym mecz sparingowy. Podopieczni Franciszka Smudy pokonali drugoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1.

Szczególnie w pierwszej połowie na boisku przewagę mieli lechici, przewyższając rywali przede wszystkim kulturą gry, choć łatwo oddanych przeciwnikowi piłek było mimo wszystko jeszcze zbyt dużo. Na lewej stronie obrony wystąpił dziś Bartosz Bosacki, dzięki czemu miał okazję do włączania się do akcji ofensywnych zespołu. To właśnie Bosy" jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. W 17 minucie spotkania wykorzystał on dośrodkowanie z rzutu wolnego Jakuba Wilka i wpakował piłkę do siatki. Swoją przewagę w pierwszej połowie lechici udokumentowali jeszcze przed przerwą kolejnym trafieniem. Tym razem precyzyjnym technicznym uderzeniem ponad wychodzącym z bramki Łukaszem Merdą popisał się Marcin Zając.

Po przerwie Franciszek Smuda wymienił niemal całą jedenastkę" na boisku pozostał tylko Marcin Dymkowski. W 49 minucie potężnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dariusz Kołodziej i Robert Binkowski był bez szans. Niestety potem oba zespoły nie stworzyły sobie już zbyt dogodnych sytuacji do zdobycia goli.

W zespole Lecha po raz pierwszy w meczu zaprezentować mogli się nowi zawodnicy. Całe spotkanie rozegrał Marcin Dymkowski i choć blok defensywny nie był może dziś zbyt mocno nękany przez przeciwnika, to można powiedzieć, że Dymek" zaliczył udany występ. Po 45 zagrali Hernan Rengifo i Dawid Florian. Peruwiańczyk już na początku spotkania starał się z 40 metrów przelobować bramkarza rywali, niestety pomylił się o kilka metrów. Często szukał sobie pozycji w polu karnym, powalczył też o górne piłki jednak bez efektu bramkowego. Florian ustawiony na prawej stronie pomocy kilka razy popisał się odważnymi rajdami, choć czasami zbyt często przytrzymywał piłkę przy nodze.

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1

Bramki: 12.Bosacki, 37.Zając (Lech) - 49.Kołodziej (Podbeskidzie)

Żółte kartki: Dymkowski, Injać, Witczak (Lech)

Lech (I połowa): Kotorowski - Kikut, Dymkowski, Tanevski, Bosacki - Zając, Murawski, Wilk - Pitry, Reiss, Rengifo

Lech (II połowa): Binkowski - Woźniak, Dymkowski, Kucharski, Kazimierczak - Florian, Injać, Scherfchen, Micanski - Witczak, Seslija

Podbeskidzie: Merda - Cienciała, Hirsz, Odrzywolski, Górkiewicz, Pater, Gorszkow, Butryn, Kołodziej, Józefowicz, Kocur

- Grali także: Wróbel, Rucki, Marek, Kruk, Jakuszewski, Broncel