2006-07-04 00:00 mars

Sparing: Górnik Polkowice - Lech Poznań 2:3

O godzinie 17:00 w Polkowicach piłkarze poznańskiego Lecha rozegrali kolejny już tego lata sparing. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Franciszka Smudy był miejscowy Górnik.

Górnik Polkowice - Lech Poznań 2:3

22' Bąk
38' Dembiński (k)
                        50' Witkowski
78' Micanski
                        83' Witkowski

Lech Poznań (1 połowa): Cierzniak - Wasilewski, Kucharski, Scherfchen, Wojtkowiak - Zakrzewski, Bąk, Murawski, Wachowicz - Dembiński, Pitry.

Lech Poznań (2 połowa): Cierzniak - Marciniak, Czarnecki, Strugarek, Plaskonny - Baranyos, Kikut (78' Wilk), Kowalczyk, Burkhardt (60' Buzała) - Micanski, Gregorek

Relacja live

17' Silny strzał Wasilewskiego zza pola karnego - niestety obok bramki.

22' 1:0 dla Lecha. Z rzutu wolnego dośrodkował Wachowicz. Akcję na długim słupku zamknął Arkadiusz Bąk, który ładnym strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

28' Tym razem w roli dośrodkowującego wystąpił strzelec bramki - Arkadiusz Bąk. W polu karnym głową uderzał Pitry, jednak bramkarz gospodarzy, choć z problemami, zdołał odbić futbolówkę.

29' Kolejny stały fragment gry i kolejna dobra sytuacja dla Lecha. Tym razem dośrodkowywał Wachowicz a minimalnie pomylił się Zakrzewski.

38' 2:0 dla Lecha. Jacek Dembiński pewnym strzałem z rzutu karnego podwyższa prowadzenie.

45' Koniec pierwszej połowy.

Dotychczas stroną dominującą są podopieczni Franciszka Smudy. Szczególnie groźnie pod bramką Górnika jest po stałych fragmentach gry, które lechici wykonują w dniu dzisiejszym bardzo dobrze.

46' Początek drugiej połowy.

Drugą połowę lechici rozpoczęli w następującym składzie: Cierzniak - Marciniak, Czarnecki, Strugarek, Plaskonny - Zsolt, Kikut (78' Wilk), Kowalczyk, Burkhardt (60' Buzała) - Micanski, Gregorek

W drugiej połowie w zespole Lecha zadebiutował testowany obrońca z Białorusi - Plaskonny, węgierski pomocnik - Zsolt Baranyos oraz mający za sobą występy w Śląsku Wrocław i Arsenale Kijów - Maciej Kowalczyk.

50' Już tylko 2:1 dla Lecha. Bramkę dla Górnika Polkowice zdobywa Witkowski.

Zaznacza się delikatna przewaga Górnika, którego piłkarze coraz śmielej atakują bramkę Lecha. Na nasze szczęście, bardzo dobrze spisuje się Radosław Cierzniak.

75' 3:1 dla Lecha. Uderzenie Kowalczyka zdołał sparować bramkarz gospodarzy, przy dobitce Micanskiego był już jednak bezradny.

83' 3:2 dla Lecha. Ponownie Witkowski i ponownie gol dla Górnika. Tym razem w sytuacji sam na sam z Cierzniakiem, nie dał bramkarzowi Lecha żadnych szans na skuteczną interwencję.

90' Koniec spotkania.