Dwa derbowe starcia oraz mecz z Jagiellonią Białystok. Taki plan mają zespoły z wronieckiej części Akademii Lecha Poznań. Emocje związane z meczami Niebiesko-Białych zaczynają się już w piątek i potrwają do sobotniego popołudnia.
Bliski wyjazd czeka na zespół trenera Damiana Sobótki. Juniorzy młodsi na Golęcinie zmierzą się z Poznańską 13 Poznań, którą w tym sezonie pokonali 3:1. W piątek zdecydowanym faworytem tego spotkania będą również lechici. Niebiesko-Biali przed tygodniem pewnie wygrali ze Stolemem Gniewino 4:1, dzięki czemu odnieśli drugie zwycięstwo w tej rundzie i tym samym utrzymali piąte miejsce w tabeli grupy II Centralnej Ligi Juniorów U-17. Zdecydowanie gorszy bilans ma zespół z Poznania. Rywal Kolejorza w tym roku zdobył tylko jeden punkt, remisując 3:3 z FASE Szczecin. Słaba dyspozycja w ostatnich tygodniach sprawiła, że "Trzynastka" plasuje się aktualnie w strefie spadkowej.
Niepokonana w tym roku drużyna juniorów starszych podejmie u siebie Jagiellonię Białystok. Niebiesko-Biali przed tygodniem wyszarpali wręcz zwycięstwo z Polonią Warszawa, strzelając decydującego gola w ostatniej akcji meczu. Bartosz Zaranek zapewnił wygraną 2:1 i ważne trzy punkty, które pozwoliły awansować lechitom na czwarte miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-19. Porażka, remis oraz zwycięstwo – to natomiast bilans białostocczan w obecnej rundzie. Jagiellonia w ubiegłej kolejce pokonała Escolę Varsovia 3:1, dzięki czemu również poprawiła swoją lokatę. Ostatnia rywalizacja tych zespołów zakończyła się zwycięstwem zawodników Kolejorza, którzy odwrócili losy spotkania w końcówce i wygrali 2:1.
Komplet punktów w tej rundzie mają trampkarza Lecha Poznań. Niebiesko-Biali pokonali Lechię Gdańsk 3:1 oraz AP Reissa Poznań 2:1, dzięki czemu zmniejszyli stratę do liderującego FASE Szczecin do tylko dwóch "oczek". Lechici w sobotnie popołudnie w Derbach Poznań zagrają z Wartą, która znajduje się w równie wysokiej dyspozycji. Zieloni także mogą pochwalić się dwoma zwycięstwami w tym roku, dlatego najbliższa rywalizacja zapowiada się niezwykle interesująco. Piłkarze Kolejorza z pewnością chcieliby nawiązać do poprzedniej potyczki z Wartą, którą wygrali aż 5:0.
Zapisz się do newslettera