2007-06-21 00:00 maciej

Regulamin Turnieju Fan Clubów

Już w sobotę w Opalenicy odbędzie się Turniej Fan Clubów Lecha Poznań o Puchar "Wiary Lecha". Poniżej przedstawiamy regulamin imprezy.

REGULAMIN ROZGRYWEK WIELKOPOLSKIEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ KIBICÓW LECHA POZNAŃ OPALENICA 2007
I. ORGANIZACJA ROZGRYWEK
1. Szczegółowy system rozgrywania meczów w poszczególnych fazach turnieju został udostępniony startującym drużynom w osobnym załączniku.
2. Za zwycięstwo w fazie grupowej drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 pkt, przegrana (w tym walkowerem) 0 pkt, wygrana walkowerem 3 pkt
- dodatkowy mecz
3. Mecze po fazie grupowej muszą wyłonić zwycięzcę. W przypadku remisu w regulaminowym czasie, zwycięzców wyłonią serie rzutów karnych (najpierw 5, a jeżeli te nie przyniosą rozstrzygnięcia - seria " do skutku" - według Przepisów gry w Piłkę Nożną-PZPN).
4. W meczach o miejsca III i I nastąpi dogrywka, 2 x 5 minut a jeżeli dogrywka nie przyniesie rozstrzygnięcia zwycięzców wyłonią serie rzutów karnych (najpierw 5, a jeżeli te nie przyniosą rozstrzygnięcia - seria " do skutku" - według Przepisów gry w Piłkę Nożną-PZPN).
5. Godzina podana w terminarzu jest godziną rozpoczęcia meczu.
6. Mecz może rozpocząć się tylko wtedy, gdy w każdej drużynie jest min. 4 zawodników. Jeżeli drużyna jest reprezentowana przez mniejszą liczbę zawodników, uznawana jest za drużynę niekompletną, a wynik meczu zostanie zweryfikowany na jej niekorzyść w stosunku 3:0 i 0 punktów.
7. Niestawienie się drużyny w czasie rozpoczęcia meczu oznacza walkower na korzyść drużyny przeciwnej w stosunku 3:0 i 0 punktów.
8. Kapitan przed meczem zobowiązany jest do powiadomienia sędziów o stanie liczebnym drużyny.
9. Uwagi kapitanów dotyczące nieprawidłowości organizacyjnych, sędziowania itp. można po meczu zgłosić u organizatora turnieju.

II. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. W przypadku nieprzestrzegania regulaminu lub przepisów gry organizator ma prawo:
- weryfikacji wyniku meczu,
- dyskwalifikacji zawodnika lub drużyny z rozgrywek.
2. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej za wypadki wynikające z udziału w zajęciach osób chorych oraz za skutki owych wypadków przed, po i w czasie rozgrywania konkurencji.
3. Do interpretacji niniejszego regulaminu uprawniony jest jedynie organizator.
4. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminów meczu podczas trwania rozgrywek.
PRZEPISY GRY
1. Turniej odbywa się na boisku sportowym na powierzchni o wymiarach 56x 40 m.
2. Zespoły występują w siedmio osobowych składach (bramkarz + 6 zawodników w polu).
- Gra może być rozpoczęta w sytuacji, gdy drużyna liczy 4 zawodników.
- Jeżeli w wyniku wykluczeń z boiska w którymkolwiek zespole pozostanie mniej niż trzech zawodników, mecz należy zakończyć.
- Ilość zmian w locie zawodników z pola podczas trwania rozgrywek jest nieograniczona i nie wymaga przerwy w grze.
- Zawodnik, który został zmieniony może powtórnie wrócić na boisko podczas kolejnej zmiany.
- Zmiana bramkarza może być dokonana tylko w przypadku, kiedy piłka nie jest w grze.
- Zmiana w locie ma miejsce wtedy, gdy piłka jest w grze. W tym przypadku muszą być spełnione następujące warunki:
a. zawodnik opuszcza boisko wyłącznie w miejscu zwanym strefą zmian - strefa zmian za bramka swojej drużyny.
b. zawodnik rezerwowy wchodzi na boisko również w miejscu strefy zmian, ale nie wcześniej aż zawodnik opuszczający boisko przekroczy całkowicie linię boczną.
c. nieprawidłowa zmiana może być ukarana przez sędziego napomnieniem słownym lub karą dwuminutowego wykluczenia z gry dla zawodnika wchodzącego na boisko.
d. bramkarz może zmienić się z każdym zawodnikiem, jednak następuje to jedynie w czasie przerwy w grze i zawsze za zgodą sędziego
3. Czas gry - 2 x 10 minut (mecz o 3 miejsce i mecz finałowy 2 x 15 minut ) z maksymalnie 2 minutową przerwą.
4. Rzut z autu wykonywany jest z linii bocznej w miejscu, w którym piłka opuściła plac gry. Wznowienie następuję wykopnięciem piłki nogą.
5. Zawodnik nie może nosić na sobie czegokolwiek, co mogłoby zagrozić bezpieczeństwu innych zawodników.
6. W czasie zawodów obowiązują przepisy PZPN.
7. Gra niedozwolona i niesportowe zachowanie
a. Rzut wolny bezpośredni jest przyznany drużynie przeciwnej, jeśli zawodnik popełnił jedno z następujących przewinień: