Premierowy towarzyski dwumecz tego lata już za juniorami starszymi oraz młodszymi Kolejorza. W środę podejmowali oni na swoim terenie rówieśników z Rakowa Częstochowa. Drużyna prowadzona przez trenera Huberta Wędzonką zremisowała swój sparing 1:1, natomiast podopieczni szkoleniowca Bartosza Bochińskiego przegrali po emocjonującym spotkaniu 2:3.
Jako pierwsi na boisko wyszli starsi lechici, którzy podejmowali częstochowian we Wronkach. Od początku starali się zagrażać przeciwnikowi, ale dogodnych okazji stwarzali sobie nie za wiele. Za taką można uznać z pewnością sytuację napastnika Norberta Pacławskiego. Ten po blisko dziesięciu minutach przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale z powietrza z sześciu metrów. Goście odpowiedzieli po chwili i błędzie gospodarzy w wyprowadzeniu piłki z własnej połowy. Błyskawiczne rozegranie, uderzenie nie do obrony i prowadzenie Rakowa, które utrzymało się do końca tej połowy.
Przed upływem godziny niebiesko-biali doprowadzili do wyrównania. Wymieniona w komplecie w przerwie jedenastka prezentowała się coraz lepiej z minuty na minutę i potwierdziła to bramka sprowadzonego latem Jakuba Malca po asyście Kacpra Sommerfelda. Juniorzy starsi Kolejorza mogli jeszcze przeważyć szalę na swoją korzyść, ale świetnych podań pomocnika Antoniego Kozubala nie wykorzystali jego koledzy: pomocnik Maksym Czekała oraz napastnik Antoni Prałat. Ostatecznie więc zawodnicy trenera Wędzonki rozpoczęli granie w tym okresie przygotowawczym od remisu.
Bramkę w początkowej fazie starcia stracili również juniorzy młodsi. Rzut karny na trafienie w pewny sposób zamienił jeden z rywali, natomiast po chwili przyjezdni cieszyli się z dwóch goli zapasu. Ekipa szkoleniowca Bochińskiego próbowała odgryźć się przeciwnikom jeszcze w tej części, ale ta sztuka jeszcze się nie udała mimo niezłej okazji chociażby atakującego Huberta Szulca, którego po efektownej akcji obsłużył skrzydłowy Dawid Zięba.
Po zmianie stron inicjatywa należała już do gospodarzy, którzy szukali kontaktu z Rakowem. Ten znaleźli za sprawą pomocnika Jana Niedzielskiego. Urodzony w 2005 roku lechita sprytnie wykonał rzut wolny z boku boiska, a posłana przez niego futbolówka minęła wszystkich walczących o nią zawodników i zaskoczyła bramkarza z Częstochowy. Po dziesięciu minutach to jednak rywale ponownie odskoczyli, a piękny strzał w końcówce z rzutu wolnego aktywnego Filipa Wełniaka jedynie zmniejszył rozmiary porażki.
Bramki: Malec (59.) - (21.)
Lech Poznań U-18 (I połowa): Karol Drażdżewski – Filip Borowski, Jerzy Tomal, Maksymilian Pingot, Krystian Palacz – Patryk Gogół, Michał Marszałkiewicz, Jakub Antczak – Filip Karwacki, Norbert Pacławski, Oliver Zaręba
Lech Poznań U-18 (II połowa): Maksymilian Manikowski, Mateusz Stochniałek, Jakub Złoch, MichałRobakiewicz, Adrian Tymiński – Kacper Sommerfeld, Antoni Kozubal, Maksym Czekała – Jędrzej Strózik, Antoni Prałat, Jakub Malec
Bramki: Niedzielski (62.), Wełniak (90.) – (18. – karny), (22), (79.)
Lech Poznań U-17 (I połowa): Mateusz Uzarek – Sebastian Goc, Aleksander Gazda, Bartosz Tomaszewski, Ksawery Kukułka – Mateusz Wójcik, Dawid Ławniczak, Maksymilian Dziuba – Dawid Zięba, Hubert Szulc, Igor Kornobis
Lech Poznań U-17 (II połowa): Mateusz Mędrala – Kamil Budych, Mikołaj Tudruj, zawodnik testowany, Maksym Pietrzak – Aleksander Nadolski, Jan Niedzielski, Norbert Ratajczyk – zawodnik testowany, Filip Wełniak, Igor Kornobis (60. Ksawery Kukułka)
Zapisz się do newslettera