2007-03-13 00:00 maciej

PP: Korona Kielce - Lech Poznań 1:0

W pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski Lech Poznań przegrał niestety w Kielcach z Koroną 0:1. Bramkę dla gospodarzy w 50 minucie spotkania zdobył Maciej Kowalczyk. Rewanż w Poznaniu 3 kwietnia.

Koronie Kielce pierwszy raz udało się na własnym stadionie pokonać zespół Lecha Poznań. To gospodarzy wtorkowego spotkania stawia na pewno w roli faworyta przed rewanżem w stolicy Wielkopolski, ale zaliczka 1:0 zdecydowanie nie przekreśla szans piłkarzy Kolejorza, którzy przed własną publicznością z pewnością będą w stanie powalczyć o awans do półfinału Pucharu Polski.

Spotkanie w Kielcach, a szczególnie jego pierwsza połowa z pewnością mogła podobać się kibicom. Akcje toczyły się w szybkim tempie, nie brakowało okazji podbramkowych z obu stron. Po nienajlepszym meczu ligowym z Zagłębiem Lubin, gra lechitów w pierwszych 45 minutach mogła się naprawdę podobać. Nieźle wyglądała gra w defensywie, trochę brakowało jeszcze dokładności w ofensywie.

W drugiej połowie do głosu coraz częściej dochodzili niestety piłkarze Korony. W 50 minucie spotkania lewą stroną boiska urwał się Robert Bednarek, precyzyjnie dośrodkował w pole karne do Macieja Kowalczyka, a temu pozostało już tylko przyłożyć głowę do piłki. Gospodarze po tej akcji cieszyli się pierwszej i jak się potem okazało jedynej bramki meczu, choć okazji do zdobycia kolejnych Kielczanie mieli jeszcze kilka. Słabiej w drugiej połowie wyglądała natomiast gra ofensywna Kolejorza, ale mimo tego lechici mieli okazję by doprowadzić do remisu. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, z piłką pole karne wpadł Rafał Murawski, ale jego strzał zdołał obronić Maciej Mielcarz.

Kolporter Korona Kielce - Lech Poznań 1:0 (0:0)
Bramka: 51.Kowalczyk (Korona)

Żółte kartki: Szyndrowski, Hermes, Robak (Korona) -Kucharski, Zając, Dobrew (Lech)
Sędziował: Marcin Borski (Warszawa)

Widzów: 7160 (672 z Poznania)

Korona: Mielcarz - Golański (50.Bonin), Szyndrowski, Hernani, Bednarek - Sasin, Hermes, Zganiacz, Kaczmarek (72.Sobolewski) - Robak, Kowalczyk (79.Bagnicki)

Lech: Kotorowski - Kikut, Bosacki, Kucharski, Dobrew - Zając, Scherfchen, Murawski, Injac (89.Dembiński), Wilk - Reiss (66.Pitry)

Minuta po minucie:

92' Doskonała sytuacja przed Murawskim, ale jego uderzenie broni Mielcarz i była to ostatnia akcja tego spotkania. W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski Korona pokonuje Lecha Poznań 1:0.

90'

Zółta kartka dla Dobreva. 88'

Injać opuszcza boisko w jego miejsce Dembiński.

85' Po dośrodkowaniu Hermesa, piłkę z pola karnego wybija Bosacki. 82'

Po dośrodkowaniu Sobolewskiego bliski zdobycia bramki był Robak. Jego uderzenie minimalnie minęło bramkę Kotorowskiego.

78'

Macieja Kowalczyka zmienia Piotr Bagnicki.

76' Ofiarna interwencja Bosackiego ratuje Lecha przed utratą drugiej bramki. 75' Uderzenie Wilka, ale pewnie chwyta piłkę Mielcarz. 72' Kaczmarka zmienia Paweł Sobolewski. 71' Uderzenie Robaka i broni Kotorowski, jeszcze dobitka, ale tylko aut dla Korony. Kolejny raz było bardzo groźnie pod poznańską bramką. 70' Boisko opuszcza Piotr Reiss, w jego miejsce Pitry. 68' Uderzenie z dystansu Murawskiego ale bardzo niecelne. 66' Dobra interwencja Kotorowskiego na przedpolu po akcji Robaka z Boninem. 65' Faul Zająca i żółta kartka dla pomocnika Lecha. 60' Po rzucie rożnym uderzał Bonin, ale na nasze szczęście niecelnie. 53'

Po dośrodkowaniu Reissa, uderzał Wilk, ale piłkę zablokował Hermes i ta wyszła na rzut rożny.

52'

Opuszcza boisko Golański, wchodzi Bonin.

51' Kontratak Korony. Dośrodkowanie z lewej strony, piłki nie sięgnął Dawid Kucharski, ta spadła prosto na głowę Macieja Kowalczyka i napastnik gospodarzy nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Krzysztofa Kotorowskiego. 47' Żółta kartka dla Robaka. 46' Początek drugiej połowy meczu. 45' Koniec pierwszej części gry. 45' Rzut wolny dla Lecha z dobrej odległości ale nic z tego nie wyszło i Korona wyszła z kontratakiem, który zakończył niecelnym strzałem Maciej Kowalczyk. 43'

Dobra sytuacja przed Zającem ale pomocnik Lecha przekombinował w polu karnym i nic z tej akcji nie wyszło dla poznaniaków.

41' Kolejna dobra interwencja Krzysztofa Kotorowskiego, choć bramkarz Lecha był chyba faulowany w tej sytuacji. 40' Zółta kartka dla Hermesa. 39'

W odpowiedzi strzał Zająca. Pomocnik Kolejorza zdecydował się na mocne uderzenie, ale piłka przeleciała bardzo daleko od bramki Mielcarza.

37'

Dobre zagranie Zganiacza do Sasina i były piłkarz Lecha zdecydował się na strzał z prawej strony pola karnego, na nasze szczęście - niecelnie.

30' Strzał Golańskiego z rzutu wolnego i piłka o centymetry przelatuje nad bramką Kotorowskiego. 26' Bramkarz Kolejorza już gotowy do gry! 25' Kotorowski ofiarnym wślizgiem ratuje sytuację przed własnym polem karnym i potrzebna jest pomoc lekarza. 24' Dobra interwencja Bartosza Bosackiego i piłkę od własnej bramki wprowadzi do gry Kotorowski. 23' Rzut wolny dla Lecha z odległości 16 metrów. Uderzenie Piotra Reissa, ale piłka wpadła wprost w ręce dobrze ustawionego Mielcarza. 20' Żółta kartka dla Kucharskiego! 18'

Błąd Murawskiego, piłkę przejęli kielczanie - podanie do Robaka, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Na nasze szczęście piłka minęła w bezpiecznej odległości bramkę Kotorowskiego.

16'

Strzela Robak - piłkę blokuje Dobrev i rzut rożny dla Korony. Z narożnika boiska wrzucał Kaczmarek ale bez zagrożenia pod poznańską bramką.

15'

Scherfchen miękko w pole karne do Reissa, ale piłka ostatecznie nie dotarła do kapitana Kolejorza.

12' Dośrodkowanie Pawła Sasina ale niedokładne i od własnej bramki grę rozpocznie Kotorowski. 10' Dobra interwencja Kotorowskiego na przedpolu własnej bramki. 6'

Podanie Reissa do Wilka, ten drugi dośrodkowuje w pole karne ale do piłki nie doszedł Marcin Zając.