2024-08-03 18:32 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Pierwsza sparingowa porażka juniorów młodszych

W swoim czwartym meczu kontrolnym tego lata juniorzy młodsi Lecha Poznań ulegli w sobotę w Popowie Śląskowi Wrocław 2:4. Bramki dla zespołu trenera Damiana Sobótki zdobyli Miłosz Noski oraz Oliwier Latosi.

Zwycięstwo z MSK Żilina, remis z niemieckim Energie Cottbus oraz wygrana z Lechią Zielona Góra. Tak do tego weekendu prezentował się sparingowy bilans ekipy Kolejorza do lat 17, która przygotowania do nowego sezonu w Centralnej Lidze Juniorów w tej kategorii wiekowej rozpoczęła w połowie lipca. W sobotnie popołudnie lechici gościli ekipę Śląska Wrocław, która już w poprzednich sezonach udowodniła, że na tym szczeblu potrafi rywalizować na najwyższym poziomie. O tym też przekonali się gospodarze, którzy do przerwy przegrywali 0:2, a po zmianie stron mimo dwóch strzelonych goli przez Miłosza Noskiego oraz Oliwiera Latosiego dali się również dwukrotnie zaskoczyć i doznali pierwszej letniej porażki. Za tydzień z kolei wystartują w grupie zachodniej wyjazdowym meczem z Zagłębiem Lubin.

- Ze wszystkich gier kontrolnych to Śląsk był dla nas najbardziej wymagającym rywalem. Spodziewaliśmy się tego, oczekiwaliśmy, że poprzeczka zostanie dziś zawieszona bardzo wysoko. Przeciwnicy ruszali do nas wysokim pressingiem, a my chcieliśmy odważnie grać od bramki i w tym elemencie nie ustrzegliśmy się błędów. Te jednak są wkalkulowane przy takim sposobie grania. Rywale przewyższyli nas w pierwszej połowie pod kątem wolicjonalnym, po przerwie już wyglądaliśmy lepiej zarówno w tym, jak i innych aspektach. Mieliśmy wtedy nieco większą kontrolę i zdobyliśmy dwie bramki, ale i dwie straciliśmy. Sparing uważamy więc za bardzo wartościowy, bo daje sporo informacji sztabowi i samym zawodnikom. Wiemy, nad czym powinniśmy pracować i jakie elementy poprawiać, co też będziemy robić w najbliższym tygodniu – komentuje sparing ze Śląskiem szkoleniowiec juniorów młodszych, Damian Sobótka.

Lech Poznań U-17 – Śląsk Wrocław U-17 2:4 (0:2)

Bramki: Noski (53.), Latosi (73.) – (4.), (12.), (52.), (60.)

Lech Poznań: Ignacy Zakrzewski (60. Szymon Raczyński) – Xawier Koral (60. Nikodem Borecki), Kacper Poor (46. Gracjan Nicpoń), Franciszek Gadomski, Piotr Bartczak (60. Igor Stareńczak) – Patryk Modrak (46. Marcel Mischke), Bartosz Wronka, Oskar Fąferek (60. Antoni Klecha) – Miłosz Noski (70. Hubert Smyrak), Igor Owczarek (60. Oliwier Latosi), Hubert Smyrak (46. Michał Janiczak)