2012-04-05 00:00 Jakub Szymczak

ME: Lech Poznań - Korona Kielce 1:1

W spotkaniu 25. kolejki Młodej Ekstraklasy Lech Poznań zremisował z Koroną Kielce 1:1. Goście od 24 minuty prowadzili 1:0 po golu Piotra Gawęckiego. Minutę później wyrównał Kamil Drygas. Skrót w LechTV.

Lech do tego spotkania przystąpił w dość silnym składzie. Zabrakło wprawdzie powołanych do reprezentacji Polski do lat 17 Aleksandra Wandzla, Tomasza Kędziory i Wiktora Witta, ale od pierwszej minuty zagrali Szymon Drewniak, Kamil Drygas i Patryk Wolski. Od początku meczu lechici częściej utrzymywali się przy piłce i już w 5 minucie mogli objąć prowadzenie. Wolski przepchnął się z obrońcami Korony, ale jego strzał obronił Szlakotin. Minutę później niecelnie z rzutu wolnego uderzał Drygas. Lech miał przewagę optyczną, jednak nie potrafił stworzyć sobie dobrych sytuacji strzeleckich. W 24 minucie natomiast niespodziewanie prowadzenie objęli goście. Wolski stracił piłkę na środku boiska. Przejął ją Gawęcki. Napastnik Korony minął Zaniewskiego i uderzył na bramkę. Piłka odbiła się jeszcze od nóg jednego z obrońców i wpadła do siatki obok bezradnego Derbisza. Lech odpowiedział błyskawicznie. W 25 minucie z lewej strony dośrodkował Pietras, a Drygas z bliska wpakował piłkę do siatki. Przed przerwą Młody Kolejorz mógł jeszcze objąć prowadzenie. W 39 minucie Maślany idealnie zagrał prostopadle do Kapsy, ale ten uderzył obok słupka i do przerwy było 1:1. W drugiej połowie mecz był bardziej wyrównany. Oba zespoły starały się zdobyć zwycięską bramkę, ale poza strzałami z dystansu nie potrafiły poważniej zagrozić bramce rywala. Dopiero w 72 minucie dobrą okazję do objęcia prowadzenia mieli lechici. Drewniak kapitalnie wypatrzył Pietrasa, ale jego strzał sparował daleko wychodzący z bramki Białogoński. Sześć minut później Drewniak wypuścił w bój Wolskiego. Napastnik Lecha z łatwością minął obrońcę, jednak mając przed sobą już tylko bramkarza trafił wprost w niego. W końcówce swoje szanse po stałych fragmentach gry mieli z kolei goście. Najpierw po rzucie rożnym minimalnie nad poprzeczką strzelał Zawłocki, a chwilę później uderzenie z rzutu wolnego Gawęckiego sparował Derbisz. W doliczonym czasie piłkę meczową miał Wolski. Baraniak przedarł się prawą stroną i wyłożył mu piłkę, ale napastnik Lecha z siedmiu metrów fatalnie skiksował i mecz zakończył się remisem 1;1.

Lech Poznań ME - Korona Kielce ME 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Gawęcki (24), 1:1 Drygas (25)

Sędzia: Tomasz Lisowski (Koszalin)

Żółte kartki: Wasielewski - Michalski

Lech ME: Seweryn Derbisz - Marcin Wasielewski, Karol Zaniewski, Adrian Cieślak - Jędrzej Łągiewka - Szymon Drewniak, Kamil Drygas - Jakub Kapsa (60. Paweł Baraniak), Patryk Pietras, Maciej Maślany - Patryk Wolski

Korona ME: Oleksiej Szlakotin (46. Bartosz Białogoński) - Dominik Lenart (85. Mateusz Zawadzki), Adrian Bednarski, Michał Wrześniewski (46. Hubert Świder), Rafał Zawłocki - Piotr Piwowar (46. Marek Nowak), Bartłomiej Michalski, Marcin Cebula, Mateusz Janiec (73. Michał Jeziorski) - Andrzej Paprocki, Piotr Gawęcki