Wprowadzenie
Najstarszy żyjący zawodnik Lecha Poznań i pierwszy trener Kolejorza, który zdobył Mistrzostwo Polski juniorów, zostali wyróżnieni podczas Poznańskiej Gali Sportu tytułami Superseniorów Poznańskiego Sportu.
Nagrody Superseniorów Poznańskiego Sportu przyznano po raz pierwszy. Wręczono je piętnastu zasłużonym przedstawicielom środowiska trenerskiego i zawodniczego związanym z Poznaniem. Nagrodzonymi przedstawicielami Kolejorza byli niespełna 95-letni Stanisław Atlasiński i 79-letni Henryk Wróbel.
Najstarszy żyjący zawodnik niebiesko-białej lokomotywy już potrafił chodzić, kiedy 19 marca 1922 roku zakładano klub Lutnia Dębiec. Kilkanaście lat później, w czasach okupacji hitlerowskiej grał w barwach kolejowego klubu w miejskich rozgrywkach konspiracyjnych. Po wojnie w KKS-ie i ZZK Poznań zagrał 6 meczach na poziomie ekstraklasy, strzelił 1 bramkę.
- To bardzo duże wyróżnienie, po raz kolejny pamiętano o mnie. Jestem bardzo szczęśliwy, daje mi to bardzo dużo radości. Dziękuję wszystkim, którzy o mnie myśleli - powiedział nam Stanisław Atlasiński.
Henryk Wróbel z Kolejorzem związał się w latach 50-tych i spędził w nim 13 sezonów. W najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył 75 występów, a po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się szkoleniem młodzieży. W 1995 roku poprowadził zespół Lecha Poznań do pierwszego Mistrzostwa Polski juniorów.
- Na pewno to będzie bardzo miła pamiątka. Wszystko, co robiłem dla Lecha Poznań zawsze dawało mi ogromną radość. Teraz za to otrzymałem jeszcze wyróżnienie. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny - zdradza Henryk Wróbel.
Zapisz się do newslettera