2007-01-19 00:00 maciej

Lech wygrał Remes Cup Extra

Piłkarze Lecha Poznań wygrali turniej Remes Cup Extra. W finale pokonali Widzew Łódź 4:2. Najlepszym zawodnikiem imprezy został uznany Rafał Murawski, który okazał się również najskuteczniejszym piłkarzem imprezy. Za najaktywniejszych i najlepiej dopingujących uznano kibiców Kolejorza.

Impreza rozpoczęła się od pojedynku Lecha Poznań z Cracovią. Choć to goście z Krakowa pierwsi wyszli na prowadzenie, to lechici szybko postanowili odpowiedzieć, bo jeszcze w tej samej minucie do siatki trafił Rafał Murawski. Potem gole zdobywali Przemysław Pitry i Marcin Kikut. Minutę przed końcem Pasy" po strzale Piotra Gizy zdobyły bramkę kontaktową, ale szybko nadzieje zawodników z Krakowa rozwiał Murawski strzelając czwartą bramkę dla Lecha.

Drugi mecz w turnieju wyraźnie podopiecznym Franciszka Smudy nie wyszedł. Porażka z lokalnym rywalem, Wartą Poznań na pewno była drobną niespodzianką. Bramki dla Zielonych" w tym spotkaniu zdobyli dwaj eks-lechici Tomasz Magdziarz i Tomasz Najewski.

O tym kto z grupy A awansuje do finału miał zatem zadecydować ostatni mecz Cracovia - Warta. Długo utrzymujący się remis 0:0 dawał pierwsze miejsce Warcie, jednak w ciągu dwóch ostatnich minut bramki dla Pasów" zdobyli Paweł Nowak i Marcin Bojarski. Taki wynik oznaczał, że Lech i Cracovia po rundzie grupowej miały tyle samo punktów i dokładnie taki sam bilans bramkowy, jednak bezpośredni wynik spotkania między zespołami zadecydował o tym, że w finale zagrał Lecha, a Cracovia walczyła o trzecie miejsce.

Wcześniej jednak doszło do pojedynku o 5 miejsce. W nim Akademia Remes Opalenica pokonała Wartę 4:2. W meczu o najniższy stopień podium spotkały się Arka Gdynia i Cracovia Kraków. Gdynianie szybko wyszli na prowadzenie i po jednostronnym pojedynku rozbili Pasy" aż 5:0.

W wielkim finale doszło do pojedynku najefektowniej prezentujących się ekip, zarówno na boisku jak i na trybunach. Piłkarze grali zatem przy ogłuszającym dopingu i zapewnili publiczności dużo emocji. Lechici wyszli na prowadzenie już w pierwszej minucie po strzale Murawskiego. Odpowiedź gości z Łodzi była błyskawiczna, bo już minutę później do siatki trafił Piotr Kuklis. Na kolejne bramki przyszło kibicom czekać dość długo. W 11 minucie po efektownym uderzeniu z powietrza Kolejorz na prowadzenie ponownie wyprowadził Murawski. 60 sekund później było już 3:1, po golu Pitrego. Widzewiacy walczyli ambitnie i na minutę przed końcem przegrywali już tylko jedną bramką, bowiem na listę strzelców wpisał się Jakub Wawrzyniak. Wszystkich kibiców Lecha na trybunach szybko uspokoił jednak Jakub Wilk, który kilkanaście sekund później zdobył czwartą bramkę dla Kolejorza i w tym momencie pewnym już było, że tryumfatorem Remes Cup Extra 2007, będzie Lech Poznań.

Nagrody indywidualne:

Najlepszy piłkarz: Rafał Murawski (Lech Poznań)

Najlepszy bramkarz: Marcin Cabaj (Cracovia)

Najskuteczniejszy piłkarz: Rafał Murawski (Lech Poznań)

Najlepsi kibice: Lech Poznań

Wyniki:

godz. 19.15 Lech - Cracovia 4:2 [koniec spotkania]

Bramki: 2.Murawski, 3.Kikut, 6.Wilk, 12.Murawski (Lech) - 2.Bojarski, 10.Giza (Cracovia)

19.30 Arka - Widzew 1:3 [koniec spotkania]

Bramki: 7. Ława(Arka) - 6.Napoleoni, 7.Kuklis, 8.Wawrzyniak (Widzew)

19.45 Warta - Lech 2:0 [koniec spotkania]

Bramki: 4.Magdziarz, 11.Najewski (Warta)

20.00 Akademia Remes - Arka 1:4 [koniec spotkania]

Bramki: 1.Koszakow (Akademia) - 3.Przytuła, 6.Nicińki, 9.Dziedzic, 12.Moskalewicz (Arka)

20.15 Cracovia - Warta 2:0 [koniec spotkania]

Bramki: 10.Nowak, 12.Moskała (Widzew)

20.30 Widzew - Akademia Remes 2:1 [koniec spotkania]

Bramki: 6. Kuklis, 9.Aleksander (Widzew) - Nawrot (Remes)

Z grupy A w finale zagra Lech Poznań, który ma dokładnie taki sam bilans bramkowy jak Cracovia, ale wygrał bezpośrednie spotkanie.

Mecze w fazie finałowej trwają 15 minut

21.00 Mecz o 5 miejsce: [koniec spotkania]

Warta - Akademia Remes 2:4

Bramki: 3.Magdziarz(k), 12.Cudny (Warta)- 3.Rewers (k), 6.Kowalczyk, 9.Grobelny, 10.Nawrot (Remes)

21.18 Mecz o 3 miejsce:  [koniec spotkania]

Cracovia - Arka 0:5

Bramki: 2.Przytuła, 3.Ława, 6.Dziedzic, 8.Sokołowski, 12.Przytuła(Arka)

Finał: [koniec spotkania]

Lech - Widzew 4:2

Bramki: 1.Murawski, 11.Murawski, 12.Pitry, 15.Wilk (Lech)- 2.Kuklis, 13.Wawrzyniak (Widzew)

Kadry zespołów:

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski, Ivan Cvorović, Jakub Wilk, Henry Quinteros, Przemysław Pitry, Rafał Murawski, Grzegorz Wojtkowiak, Dawid Kucharski, Marcin Drzymont, Kristijan Dobrew, Marcin Kikut

Widzew Łódź: Bartosz Fabiniak, Jakub Hładowczak, Jakub Rzeźniczak, Jakub Wawrzyniak, Piotr Kuklis, Stefano Napoleoni, Łukasz Juszkiewicz, Łukasz Broź, Arkadiusz Aleksander, Nenad Zecević, Robert Kłos, Sasza Bogunović.

Cracovia Kraków: Marcin Cabaj, Marcin Bojarski, Sebastian Kurowski, Mateusz Jeleń, Paweł Nowak, Tomasz Moskała, Krzysztof Radwański, Arkadiusz Baran, Łukasz Skrzyński, Jacek Wiśniewski, Piotr Bania, Piotr Giza.

Warta Poznań: Łukasz Radliński, Norbert Tyrajski, Paweł Ignasiński, Przemysław Otuszewski, Błażej Jankowski, Tomasz Najewski, Tomasz Magdziarz, Tomasz Lewandowski, Alain Ngamayama, Rafał Napierała, Paweł Posmyk, Michał Steinke, Paweł Iwanicki.

Arka Gdynia: Norbert Witkowski, Kamil Biecke, Krzysztof Przytuła, Bartosz Ława, Tomasz Sokołowski, Olgierd Moskalewicz, Piotr Madejski, Janusz Dziedzic, Grzegorz Niciński, Marcin Wachowicz.